AZPROMO-nun rəhbəri yenidən WAIPA-nın vitse-prezidenti seçilmişdir
14-16 iyun tarixlərində İtaliyanın Milan şəhərində İnvestisiyaların Təşviqi Agentliklərinin Dünya Assosiasiyasının (WAIPA) Baş Assambleyasının iclası çərçivəsində təşkilatın İdarəetmə Komitəsinin növbəti toplantısı və XX Dünya İnvestisiya Konfransı keçirilmişdir.
WAIPA-da Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) aktiv fəaliyyəti, təşkilatın inkişafına verdiyi töhfə və onun üzvlər arasında yüksək nüfuzu nəzərə alınaraq İdarəetmə Komitəsinin qərarı ilə AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov yenidən WAIPA-nın vitse-prezidenti seçilmişdir.
Qeyd: WAIPA 1995-ci ildə Cenevrədə yaradılıb və 162 ölkədən 244 üzvü var. WAIPA-nın başlıca məqsədi investisiyaların təşviqi üzrə agentliklər arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, investisiyaların cəlb edilməsi sahəsində informasiya mübadiləsi və üzv təşkilatlara investisiyalara kömək üzrə strategiyanın formalaşmasında yardımın göstərilməsidir.

On June 14-16, the next meeting of the Steering Committee of the World Association of Investment Promotion Agencies (WAIPA) and XX World Investment Conference was held in Milan, Italy. Taking into account the AZPROMO’s active role in WAIPA and contribution to the development of this organization, the head of Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation ( AZPROMO ) Mr. Rufat Mammadov was appointed by the Steering Committee as the vice-president of WAIPA for the second time.
Note: WAIPA was founded in Geneva in 1995 and has 244 members from 162 countries. The main objective of WAIPA is to develop understanding and cooperation among the investment promotion agencies, strengthen information gathering systems in investment promotion field and assist to member organizations in advising their respective governments on the formulation of appropriate investment promotion policies and strategies.