Sentyabrın 20-də Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO) İspaniyanın aparıcı korporasiyalarından olan “ACS Grupo”un nümayəndələri arasında görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) dəstəyi nəticəsində “ACS Grupo” Qafqaz və Mərkəzi Asiya regionu üzrə Regional Ofisinin Azərbaycanda yaradılması barədə qəbul olunmuş qərara dair məlumat verilib.
İşgüzar görüşdə şirkət ilə Azərbaycan iş adamları arasında əlaqələrin yaradılması müzakirə edilib, Azərbaycan məhsullarının və yerli şirkətlərin göstərdiyi xidmətlərin ixrac potensialı barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüşün sonunda Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) və “ACS Grupo” arasında əməkdaşlığın davam etdirilməsinə dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Qeyd edək ki, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən, xüsusilə inşaat, sənaye mühəndisliyi sektorunda ixtisaslaşan “ACS Grupo” sənaye inşaatı sahəsində dünyanın ən iri şirkətlərindən biridir.

One of the biggest Spanish corporations “ACS Grupo” establishes its regional hub in Azerbaijan
On 20 September, there was a meeting with representatives of  “ACS Grupo” in Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO).
During the meeting, after the close support of AZPROMO, ACS Grupo’s decision on establishing Regional Office for Caucasus and Central Asia had been announced.
Further on, the sides widely discussed issues on constructing relations with Azerbaijani business people and export potential of local products abroad.
At the end “ACS Grupo” and AZPROMO signed Memorandum of Understanding as a proof to continue productive cooperation in the future.
Worth to note, operating in diferent economical spheres, particularly specialized in construction and industrial engineering, “ACS Grupo” is one of the leading group of companies in construction industry.