Oktyabrın 17-də Bakı Biznes Mərkəzində İspaniyanın “Escarate” şirkəti ilə Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) arasında görüş keçirilib, qarşılıqlı əməkdaşlığa dair məsələlər müzakirə edilib.
Görüşdə “Escarate” şirkətinin nümayəndələrinə Azərbaycanın biznes və investisiya imkanları, sahibkarlığın inkişafına göstərilən dövlət dəstəyi mexanizmləri və xarici investorlar üçün yaradılmış əlverişli şərait barədə ətraflı məlumat verilib.
İspaniyada və dünyanın bir sıra ölkələrində audit, vergi və hüquq sahəsində konsaltinq xidmətlər göstərən “Escarate” şirkətinin təmsilçiləri Azərbaycanda daimi ofis açmaqda maraqlı olduqlarını ifadə ediblər.
Görüşün sonunda “Escarate” şirkəti ilə AZPROMO arasında əməkdaşlığa dair anlaşma memorandumu imzalanıb.

AZPROMO signed MoU with “Escarate”
On 17 October, issues on mutual cooperation were discussed at the meeting between Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and Spain’s ‘Escarate’.
During the meeting, the representatives of ‘Escarate’ were informed about state support mechanisms for entrepreneurs, business and investment opportunities and favorable conditions for foreign investors in Azerbaijan.
Businessmen representing ‘Escarate’ that delivers consulting services in audit, tax and law, stated their interest in opening a permanent Office in Azerbaijan.