Bakı Biznes Mərkəzində Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə “İpək Yolu ölkələrinə Azərbaycanın ixrac potensialı” mövzusunda təqdimat keçirilib. Tədbirdə kənd təsərrüfat, qida sənayesi, tikinti, əzcazçılıq, İKT və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 30-a qədər yerli şirkətin nümayəndəsi iştirak edib.
AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov Azərbaycanda qeyri-neft sektorunun inkişafı istiqamətində görülən tədbirlər, özəl sektorun inkişafının stimullaşdırılması, ixracın genişləndirilməsi, "Made in Azerbaijan" brendinin və xarici investisiyaların təşviqi, biznes mühitinin daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində görülən tədbirlər barədə məlumat verib.
ZOODEL beynəlxalq elektron ticarət portalının MDB ölkələri üzrə direktoru Sardor Məhəmmədəli portalın fəaliyyətinə dair təqdimatla çıxış edib.
Tədbirdə AZPROMO ilə ZOODEL arasında birgə əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Qeyd: Portal istifadəçilərinə ixracın inkişafına dair təlimlər və konfranslarda iştirakı, məhsulun portalda 6 dildə təqdim olunmasını, 15 ölkədə keçirilən tenderlər barədə məlumatları təklif edir. Həmçinin istifadəçilər barədə mütəmadi olaraq xüsusi kataloqlar hazırlanır və beynəlxalq tədbirlərdə yayılır. ZOODEL Azərbaycan sahibkarlarına 6 ay portaldan ödənişsiz istifadə etməyi təklif edir.

AZPROMO подписал с ZOODEL Меморандум о взаимопонимании
В Бакинском Бизнес-Центре с помощью Фонда Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджанане (AZPROMO), была организованна презентация об экспортном потенциале Азербайджана в странах Шелкового пути. На презентации присутствовали представители 30 местных компаний, занимающихся сельским хозяйством, пищевой промышленностью, строительством, фармацевтической промышленностью, ИТ и другими секторами.
Глава AZPROMO Руфат Мамедов рассказал о мерах, принятых по развитию ненефтяного сектора, улучшению деловой среды, стимулированию частного сектора в Азербайджане, привличению иностранных инвестиций, а также расширению экспорта и продвижению бренда “Made in Azerbaijan”.
Директор международного портала электронной торговли ZOODEL по странам СНГ, Сардор Мухаммедали представил и рассказал о деятельности портала.
На мероприятии между AZPROMO и ZOODEL был подписан Меморандум о взаимопонимании на тему совместного сотрудничества.
Примечание: ZOODEL является порталом электронной торговли для компаний, работающих в странах СНГ, и направлен на содействие экспорта в странах Шелкового пути. Электронный портал предлагает своим пользователям участие в тренингах и конференциях по развитию экспорта, представление продуктов на 6 языках, а также информировании о тендерах, доступных в 15 странах. Наряду с этим, регулярно публикуются специальные каталоги о пользователях, которые распространяются на международных мероприятиях. ZOODEL предлагает азербайджанским предпринимателям бесплатно пользоваться электронным порталом в течение 6 месяцев.