Oktyabrın 5-dən etibarən Rusiyanın “Rossiya 24” federal kanalında Azərbaycanın meyvə və meyvə şirələrinə dair reklam çarxlarının yayımlanmasına başlanılıb. “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqinə dair Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 5 oktyabr 2016-cı il tarixli Fərmanına uyğun olaraq, hazırlanmış bu reklam çarxları yerli məhsulların xarici ölkələrin ictimai yerlərində və beynəlxalq kütləvi informasiya vasitələrində təbliği məqsədi daşıyır. Reklam çarxlarının yayımı noyabrın 30-dək davam edəcək.
Qeyd edək ki, reklam çarxlarının hazırlanması üçün bu ilin yay aylarında müvafiq çəkiliş qrupu Azərbaycan regionlarında yerləşən meyvə bağlarında və emal müəssisələrində çəkilişlər aparıblar.
Reklam çarxları ilə bu linklərdən tanış olmaq olar:
Reklam çarxlarının hazırlanması və ekranlaşdırılması dövlət büdcəsi hesabına maliyyələşdirilib. İlk reklam çarxlarının Azərbaycan meyvələrinə və meyvə şirələrinə dair hazırlanması təsadüfi deyildir. Çünki öz rəqabətqabiliyyətliliyi və keyfiyyəti ilə seçilən bu məhsullara xarici ölkələrdə, o cümlədən Rusiyada böyük tələbat və maraq var.
Digər rəqabətqabiliyyətli Azərbaycan məhsullarına dair də reklam çarxlarının hazırlanması və xarici ölkələrin müxtəlif nüfuzlu telekanallarında yerləşdirilməsi nəzərdə tutulur.

From 5 October, the Russian TV channel "Russia 24" has started broadcasting of commercials on fruits and fruit juices of Azerbaijan. In accordance with the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated 5 October 2016, these commercials aim to promote local products in international mass media and public spaces in foreign countries. Broadcasting of these products will last until 30 November.
It should be noted that a relevant film crew conducted filming of commercials in gardens and processing enterprises located in the regions of Azerbaijan ma in the summer of this year.
For reviewing the commercials, please use the following links:
Preparation and financing of the commercials are covered by the state budget.
Considering competitiveness and quality of these products and a huge demand for them in foreign countries, including Russia, it is not accidental that the first commercials are prepared on fruits and juices of Azerbaijan.
Preparation of commercials on other competitive products of Azerbaijan and their broadcasting on prominent TV channels of the foreign countries are considered.