Yerli şirkətlərin məhsulları təqdim edilib
Bakıda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə qida sənayesi sahəsində ölkəmizdə fəaliyyət göstərən 40-dək yerli şirkətin istehsal etdiyi məhsulların sərgisi keçirilib. Sərgi Rusiyanın ərzaq məhsullarının pərakəndə satışı sahəsində ixtisaslaşmış, bu ölkədə 19 mindən çox mağazası olan və elektron ticarət üzrə Rusiyanın aparıcı şirkətlərindən biri kimi tanınan “X5 Group” üçün təşkil edilib. Təqdim olunan məhsullar şirkətin nümayəndələri tərəfindən maraqla qarşılanıb.
“X5 Group” nümayəndələri həmçinin, bir sıra yerli şirkətin istehsalat sahələrində də olublar.
Qeyd: 2006-cı ildə təsis olunan “X5 Group” Rusiyada “Pyaterochka”, “Perekrestok”, “Karusel”, “Chizhik” kimi pərakəndə ticarət şəbəkələrini, həmçinin rəqəmsal biznesləri – “Vprok.ru”, “Perekrestok” internet hipermarketi, “Many Salmon” və “5Post” logistika şirkətlərini idarə edir. “X5 Group” “X5 Import”, “X5 Transport”, “X5 Dialog” və “X5 Ready Food” bölmələrindən ibarətdir. 2021-ci ildə şirkətin gündəlik alıcılarının sayı 15 milyondan çox, onlayn sifarişlər üzrə çatdırılmaların sayı isə 24,6 mln. təşkil edib.

Представлена продукция местных компаний
Агентство поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO организовало прошедшую в Баку выставку продукции, выпускаемой почти 40 местными компаниями пищевой промышленности Азербайджана. Выставка была организована для компании "X5 Group", которая специализируется на розничной продаже российских продуктов питания, имеет более 19 000 магазинов в стране и известна как одна из ведущих российских компаний в сфере электронной коммерции. Представители компании с интересом встретили представленную продукцию.
Представители X5 Group также посетили производственные площадки ряда местных компаний.
Примечание: Основанная в 2006 году, X5 Group управляет в России такими торговыми сетями, как “Пятерочка”, “Перекресток”, “Карусель”, “Чижик”, а также цифровыми бизнесами Vprok.ru, интернет-гипермаркетом “Перекресток”, логистическими компаниями “Many Salmon” и “5Post”. В Х5 Group входят Х5 Import, Х5 Transport, Х5 Dialog и Х5 Ready Food. В 2021 году количество ежедневных покупателей компании превысило 15 миллионов, а количество доставок по онлайн-заказам достигло 24,6 миллиона.