Yerli şirkətlərin məhsulları təqdim edilib
Bakıda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə qida sənayesi sahəsində ölkəmizdə fəaliyyət göstərən 40-dək yerli şirkətin istehsal etdiyi məhsulların sərgisi keçirilib. Sərgi Rusiyanın ərzaq məhsullarının pərakəndə satışı sahəsində ixtisaslaşmış, bu ölkədə 19 mindən çox mağazası olan və elektron ticarət üzrə Rusiyanın aparıcı şirkətlərindən biri kimi tanınan “X5 Group” üçün təşkil edilib. Təqdim olunan məhsullar şirkətin nümayəndələri tərəfindən maraqla qarşılanıb.
“X5 Group” nümayəndələri həmçinin, bir sıra yerli şirkətin istehsalat sahələrində də olublar.
Qeyd: 2006-cı ildə təsis olunan “X5 Group” Rusiyada “Pyaterochka”, “Perekrestok”, “Karusel”, “Chizhik” kimi pərakəndə ticarət şəbəkələrini, həmçinin rəqəmsal biznesləri – “Vprok.ru”, “Perekrestok” internet hipermarketi, “Many Salmon” və “5Post” logistika şirkətlərini idarə edir. “X5 Group” “X5 Import”, “X5 Transport”, “X5 Dialog” və “X5 Ready Food” bölmələrindən ibarətdir. 2021-ci ildə şirkətin gündəlik alıcılarının sayı 15 milyondan çox, onlayn sifarişlər üzrə çatdırılmaların sayı isə 24,6 mln. təşkil edib.

Products from local companies showcased
The Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO organized a Baku exhibition of products manufactured by nearly 40 local companies in Azerbaijan's food industry. The exhibition was organized for X5 Group, which specializes in retail sales of Russian food products and has more than 19,000 stores in the country, possessing a reputation as one of Russia's leading e-commerce companies. The company's representatives welcomed the showcased products with interest.
Representatives of the X5 Group also visited the production sites of several local companies.
Note: Founded in 2006, the X5 Group manages such retail Russian chain stores as Pyaterochka, Perekrestok, Karusel, and Chizhik, including the digital businesses Vprok.ru, the online hypermarket Perekrestok, and the logistics companies Many Salmon and 5Post. The X5 Group includes X5 Import, X5 Transport, X5 Dialog, and X5 Ready Food. In 2021, the number of the company's daily customers exceeded 15 million, while the number of online order deliveries reached 24.6 million.