Azərbaycandan BƏƏ-yə efir yağları ixrac olunacaq
Azərbaycan Respublikasının Birləşmiş Ərəb Əmirliklərindəki (BƏƏ) Ticarət Nümayəndəsi Aparatının dəstəyi və iştirakı ilə Zaqatala rayonunda yerləşən “Ləcheq” MMC ilə BƏƏ-nin Ajman şəhərindəki “Lavish Perfumes” şirkəti arasında efir yağlarının bu ölkəyə ixracına dair müqavilə imzalanıb.
İlkin mərhələdə bu il ərzində 6 ton efir yağının BƏƏ-yə ixracı nəzərdə tutulur. Növbəti illərdə isə BƏƏ ilə yanaşı, digər Körfəz ölkələrinə də ixracla bağlı razılıq əldə edilib.
Ajman Ticarət və Sənaye Palatasında keçirilmiş imzalanma mərasimində Ticarət Nümayəndəsi Aparatı tərəfindən gələcəkdə bu kimi şirkətlərin sayının artırılması, eləcə də Azərbaycan və Ajman şirkətləri arasında ikitərəfli görüşlərin keçirilməsi və ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

Азербайджан будет экспортировать эфирные масла в ОАЭ
При поддержке и участии Торгового Представительства Азербайджанской Республики в Объединенных Арабских Эмиратах (ОАЭ) между ООО "Лачек", расположенным в Загатальском районе, и компанией "Lavish Perfumes" из Аджмана, ОАЭ, было подписано соглашение об экспорте эфирных масел в ОАЭ.
На начальном этапе в текущем году запланирован экспорт 6 тонн эфирного масла в ОАЭ. Наряду с ОАЭ была достигнута договоренность о проведении экспорта в другие страны Персидского залива в последующие годы.
В Торгово-промышленной палате Аджмана состоялась церемония подписания и обмен мнениями об увеличении Торговым Представительством числа таких компаний в будущем, проведении двусторонних встреч между компаниями Азербайджана и Аджмана и расширении торговых связей.