Avropa İttifaqının (Aİ) Azərbaycandakı nümayəndəliyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Beynəlxalq Ticarət Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə Şərq Tərəfdaşlığının Ticarətə Yardım Masası platformasının təqdimatı keçirilib.
Tədbirdə AZPROMO-nun müşaviri Tural Hacılı layihənin ixraca dəstək baxımından əhəmiyyətini vurğulayıb, platforma vasitəsilə potensial ixracatçıların məhsullarını Aİ ölkələrinə ixrac etmək üçün tələb olunan rüsum və sənədlərlə bağlı məlumat ala biləcəklərini diqqətə çatdırıb.
Aİ-nin Azərbaycandakı nümayəndəliyinin müvəqqəti işlər vəkili Peter Fisinger bildirib ki, Ticarətə Dəstək Masası platformanın yaradılmasında əsas məqsəd Şərq Tərəfdaşlığı regionunda kiçik və orta bizneslərin inkişafına dəstək göstərilməsi, ticarət əlaqələrinin gücləndirilməsidir.
Qeyd edək ki, layihə Aİ tərəfindən maliyyələşdirilən və Beynəlxalq Ticarət Mərkəzi tərəfindən həyata keçirilən EU4Business təşəbbüsüdür.

Presentation of the Eastern Partnership Trade Helpdesk platform was jointly organized by the European Union (EU) Delegation to Azerbaijan, the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO, and the International Trade Center.
During the event, AZPROMO Advisor Tural Hajili stressed the importance of the project in terms of export support and noted that through the platform potential exporters can get information on fees and documents required to export their products to EU countries.
Acting Charge d'Affaires of the EU Mission in Azerbaijan Peter Fissinger said that the main purpose of the Trade Helpdesk platform is to facilitate the development of small and medium-sized businesses in the Eastern Partnership region and strengthen trade relations.
It should be noted that the project is an initiative of EU4Business, which is financed by the EU and implemented by the International Trade Center.