AZPROMO-da Zəfər Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da 8 Noyabr – Zəfər Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Əvvəlcə Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçən qəhrəman şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Tədbirdə çıxış edən AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev işğal edilmiş ərazilərimizin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında azad olunması ilə nəticələnən 44 günlük Vətən müharibəsinin Azərbaycan tarixinin ən parlaq səhifələrindən olduğunu, xalqımızın qürur mənbəyinə çevrildiyini vurğulayıb, döyüşlər zamanı Azərbaycanın öz qüdrətini və gücünü bütün dünyaya nümayiş etdirdiyini, haqq-ədalətin bərpa olunduğunu, 30 ilə yaxın həsrətə son qoyulduğunu diqqətə çatdırıb, Agentliyin kollektivini qarşıdan gələn 8 Noyabr – Zəfər Günü münasibətilə təbrik edib.
Daha sonra AZPROMO-da işlə təmin olunmuş Vətən müharibəsi iştirakçıları Şəfi Rüstəmbəyli və Cavidan İsgəndərli çıxış edərək döyüşlərlə bağlı xatirələrini danışıb, onlara göstərilən diqqət və qayğıya görə təşəkkürlərini bildiriblər. Tədbirin sonunda Vətən müharibəsi iştirakçılarına xatirə hədiyyələri təqdim olunub.

AZPROMO held an event dedicated to the Victory Day
The Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO held an event dedicated to November 8, the Day of Victory.
In the first place, the participants observed a moment of silence in memory of our heroic martyrs who gave their lives for the territorial integrity of Azerbaijan.
Speaking at the event, the head of AZPROMO Yusif Abdullayev emphasized that under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Mr. Ilham Aliyev, the 44-day Patriotic War ended with the liberation of our occupied territories. He noted that it became one of the brightest chapters in the history of Azerbaijan, a subject of pride for our nation, which demonstrated to the whole world its strength and restoration of justice. He pointed out that almost 30 years of grief had ended and congratulated the staff of the Agency on the coming November 8th, Victory Day.
Later, participants of the Patriotic War Shafi Rustambeyli and Javidan Iskanderli, who worked in AZPROMO, shared their memories of the battles and expressed their gratitude for the attention and care displayed towards them. At the end of the event, the participants of the Patriotic War were presented with memorable gifts.