Rusiya Federasiyasının Tatarıstan Respublikasının Baş nazirinin müavini, Tatarıstan Respublikasının sənaye və ticarət naziri Oleq Korobçenkonun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da olub.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Agentliyin fəaliyyət istiqamətləri və hədəfləri, ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verib, Bakıda keçirilən Azərbaycan-Tatarıstan biznes forumunun iş adamları arasında iqtisadi-ticarət əlaqələrinin inkişafına töhfə verəcəyini vurğulayıb.
Tatarıstan Respublikasının Baş nazirinin müavini, Tatarıstan Respublikasının sənaye və ticarət naziri Oleq Korobçenko ölkəsinin Azərbaycanla tərəfdaşlığa önəm verdiyini qeyd edib, Tatarıstan-Azərbaycan iqtisadi əlaqələrinin inkişafı istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb.
Görüşdə Azərbaycan məhsullarının ixracı, investisiya və s. sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

The delegation headed by Deputy Prime Minister of the Republic of Tatarstan, Minister of Industry and Trade of the Republic of Tatarstan Oleg Korobchenko visited the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO.
The head of AZPROMO Yusif Abdullayev informed the guests of the Agency's activity, objectives, and the favorable business and investment environment created in our country as well as emphasized that the Azerbaijani-Tatar business forum held in Baku would facilitate the development of trade and economic relations between entrepreneurs of the two republics.
Deputy Prime Minister and Minister of Industry and Trade of the Republic of Tatarstan Oleg Korobchenko noted that his country attaches great importance to a partnership with Azerbaijan and shared his views on the areas of development of economic relations between Tatarstan and Azerbaijan. During the meeting, the parties exchanged views on expanding cooperation in the fields of exports of Azerbaijani products, investments, etc.