İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO ixracatçılarla görüşlərini davam etdirir. Növbəti belə görüş Göyçay rayonunda keçirilib.
100-dən çox ixracatçının iştirakı ilə keçirilən görüşdə AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev, Dövlət Gömrük Komitəsinin Baş idarə rəisi Mirqasım Vahabov, Göyçay Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Natiq Ağayev və aidiyyəti dövlət qurumlarının nümayəndələri iştirak edib.
Görüşdə ixracatçılara göstərilən dəstək tədbirləri, konsiqnasiya üsulu ilə ixrac olunmuş məhsulların dəyərinin ölkəyə gətirilməsi, ticarət qanunvericiliyinin tələblərinə əməl edilməsi məsələləri müzakirə edilib, sahibkarların ixrac zamanı qarşılaşdıqları məsələlər, onların həlli yolları barədə fikir mübadiləsi aparılıb, təklifləri dinlənilib, suallar cavablandırılıb.

Meeting with exporters held in Goychay
The Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO continues to hold meetings with exporters. The last meeting of this kind took place in the Goychay region.
Head of AZPROMO Yusif Abdullayev, head of the State Customs Committee Mirgasim Vahabov, head of Goychay District Executive Power Natig Agayev, and representatives of relevant government agencies took part in the meeting attended by more than 100 exporters.
The meeting participants discussed support measures for exporters, delivery of the value of products exported by consignment to the country, and compliance with trade laws as well as shared the problems faced by entrepreneurs in exporting and their solutions. Suggestions were also made and questions were answered.