Pakistanın düyü ixracatçılarının Azərbaycana biznes missiyası təşkil olunub
İxracın və investisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Pakistan Düyü İxracatçıları Assosiasiyası (REAP) Pakistanın düyü ixracatçılarının Azərbaycana biznes missiyasını təşkil edib.
Bununla bağlı keçirilən tədbirdə çıxış edən AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Pakistan mənşəli düyünün Azərbaycana idxalının 5 il müddətinə gömrük rüsumundan azad edildiyini xatırladıb, bu addımın Pakistan ixracatçıları üçün yeni imkanlar açdığını bildirib.
Pakistanın Azərbaycandakı səfiri Bilal Hayee, Pakistan-Azərbaycan İqtisadi Əməkdaşlıq Palatasının (PAKAZCHAM) prezidenti Xürrəm Bhatti Pakistanın biznes nümayəndə heyətinin Azərbaycana səfərinin, aparılan müzakirələrin işgüzar dairələr arasında əməkdaşlığın genişlənməsində önəmli olacağını qeyd edib, Pakistan ixracatçıları üçün yaradılan şəraitə görə Azərbaycan hökumətinə minnətdarlıq ediblər.
Tədbirdə Pakistan şirkətlərinin təqdimatı keçirilib, sahibkarlar arasında ikitərəfli görüşlər təşkil olunub.

Организована бизнес-миссия пакистанских экспортеров риса в Азербайджан
Агентство поощрения экспорта и инвестиций AZPROMO и Ассоциация экспортеров риса Пакистана (REAP) организовали бизнес-миссию пакистанских экспортеров риса в Азербайджан.
Выступивший на мероприятии глава AZPROMO Юсиф Абдуллаев напомнил, что импорт пакистанского риса в Азербайджан был освобожден от таможенной пошлины сроком на 5 лет, и сказал, что этот шаг открывает новые возможности для пакистанских экспортеров.
Посол Пакистана в Азербайджане Билал Хайe и президент Пакистано-азербайджанской палаты экономического сотрудничества (PAKAZCHAM) Хуррам Бхатти отметили, что визит пакистанской бизнес-делегации в Азербайджан и проведенные обсуждения будут иметь важное значение в расширении сотрудничества между деловыми кругами, а также выразил благодарность правительству Азербайджана за условия, созданные для пакистанских экспортеров.
На мероприятии состоялась презентация пакистанских компаний, организованы двусторонние встречи предпринимателей.