Pakistanın düyü ixracatçılarının Azərbaycana biznes missiyası təşkil olunub
İxracın və investisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Pakistan Düyü İxracatçıları Assosiasiyası (REAP) Pakistanın düyü ixracatçılarının Azərbaycana biznes missiyasını təşkil edib.
Bununla bağlı keçirilən tədbirdə çıxış edən AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Pakistan mənşəli düyünün Azərbaycana idxalının 5 il müddətinə gömrük rüsumundan azad edildiyini xatırladıb, bu addımın Pakistan ixracatçıları üçün yeni imkanlar açdığını bildirib.
Pakistanın Azərbaycandakı səfiri Bilal Hayee, Pakistan-Azərbaycan İqtisadi Əməkdaşlıq Palatasının (PAKAZCHAM) prezidenti Xürrəm Bhatti Pakistanın biznes nümayəndə heyətinin Azərbaycana səfərinin, aparılan müzakirələrin işgüzar dairələr arasında əməkdaşlığın genişlənməsində önəmli olacağını qeyd edib, Pakistan ixracatçıları üçün yaradılan şəraitə görə Azərbaycan hökumətinə minnətdarlıq ediblər.
Tədbirdə Pakistan şirkətlərinin təqdimatı keçirilib, sahibkarlar arasında ikitərəfli görüşlər təşkil olunub.

Business mission of Pakistani rice exporters to Azerbaijan organized
Export and Investment Promotion Agency  AZPROMO and the Rice Exporters Association of Pakistan (REAP) organized a business mission for Pakistani rice exporters to Azerbaijan.
Speaking at the event, the head of AZPROMO Yusif Abdullayev recalled that the import of Pakistani rice to Azerbaijan was exempted from customs duty for 5 years and said that this step opens new opportunities for Pakistani exporters.
Pakistan's Ambassador to Azerbaijan Bilal Khayi and president of the Pakistan-Azerbaijan Chamber of Economic Cooperation (PAKAZCHAM) Khurram Bhatti noted that the visit of the Pakistani business delegation to Azerbaijan and discussions held will play an important role in expanding cooperation between business circles, and expressed gratitude to the Azerbaijani government for the conditions created for Pakistani exporters.