AZPROMO və BWA arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub
Qida, kənd təsərrüfatı və bağçılıq sahəsində Berlində təşkil olunan ənənəvi "Beynəlxalq Yaşıl Həftə" ("International Green Week") sərgisi çərçivəsində İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Almaniyanın İqtisadi İnkişaf və Xarici Ticarət Federal Assosiasiyasının (BWA) icraçı direktoru Urs Unkaufla görüşüb.
Görüşdə AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev Agentliyin fəaliyyəti, "Made in Azerbaijan" brendi, sahibkarlara göstərilən dəstək tədbirləri barədə məlumat verib.
Görüşdə AZPROMO və BWA arasında əməkdaşlığın qurulması, eləcə də Agentliyin Assosiasiyaya üzv olması perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, BWA iqtisadiyyat, elm, mədəniyyət, media sahələrinin aparıcı mütəxəssislərini, siyasətçiləri, diplomatları bir araya gətirməklə milli və beynəlxalq iqtisadiyyatın inkişafına nail olmaq üçün həllər hazırlanmasına dəstək göstərir. Hazırda Assosiasiya 80-dən çox ölkə ilə əməkdaşlıq edir.

AZPROMO and BWA discussed cooperation prospects
Within the framework of the traditional International Green Week exhibition organized in Berlin in the field of food, agriculture, and horticulture, the head of the Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO Yusif Abdullayev met with the executive director of the Federal Association for Economic Development and Foreign Trade (BWA) Urs Unkauf.
At the meeting, the head of AZPROMO Yusif Abdullayev provided information about the Agency's activities, the 'Made in Azerbaijan' brand, and measures to support entrepreneurs.
The meeting included an exchange of views on the establishment of cooperation between AZPROMO and BWA as well as on the prospects for the Agency to become a member of the Association.
It should be noted that BWA supports the preparation of solutions to achieve the development of the national and international economy by uniting leading experts, politicians, and diplomats in the field of economy, science, culture, and mass media. At present, the Association cooperates with over 80 countries.