İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO-da Küveyt Dövlətinin Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Abdullah Mohamed Abdullah Almaudi ilə görüş keçirilib.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev ölkəmizdə tətbiq olunan biznes və investisiyaların təşviqi mexanizmləri, bu sahədə Agentliyin fəaliyyəti, sahibkarlara göstərilən dəstək tədbirləri barədə məlumat verib, iki ölkəinin iş adamları arasında biznes forum və işgüzar görüşlərin təşkil olunmasını təklif edib.
Küveytin Azərbaycandakı səfiri Abdullah Mohamed Abdullah Almaudi qarşılıqlı ticarətin və investisiyaların artırılması üçün potensialı qeyd edib, iki ölkənin biznes dairələri arasında əlaqələrin genişləndirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Görüşdə iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində əməkdaşlıq perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb, qarşılıqlı informasiya mübadiləsinə dair razılıq əldə olunub.
Qeyd edək ki, ötən il Azərbaycanın Küveytlə ticarət dövriyyəsi, o cümlədən Azərbaycanın Küveytə ixracı 2 dəfə artıb. İxracın dinamikası hesabına ticarət dövriyyəsinin müsbət saldosunda da 2 dəfəyədək artım qeydə alınıb.

Ambassador of Kuwait visits AZPROMO
The Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO hosted a meeting with the Ambassador of the State of Kuwait to the Republic of Azerbaijan Abdullah Mohamed Abdullah Almauidi.
Head of AZPROMO Yusif Abdullayev provided information on mechanisms of business and investment promotion used in our country, the Agency's activity in this area, support measures provided to entrepreneurs, and proposed to organize a business forum and business meetings between business people from the two countries.
Kuwaiti Ambassador to Azerbaijan Abdullah Mohamed Abdullah Almauidi noted the potential for increasing mutual trade and investment and stressed the importance of expanding relations between the two countries business communities.
The sides exchanged views on the prospects of cooperation in various economic sectors and reached an agreement on the mutual exchange of information.
It should be noted that Azerbaijan's trade turnover with Kuwait, including Azerbaijan's export to Kuwait, doubled last year. Due to the dynamics of export, the positive balance of goods turnover also doubled.