Daşkənddə keçirilən 1-ci Özbəkistan-Azərbaycan Regionlararası Forumu çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Özbəkistan Respublikasının Alkoqol və Tütün Bazarının Tənzimlənməsi və Şərəbçılığın İnkişafı Agentliyi arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədi AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev, Alkoqol və Tütün Bazarının Tənzimlənməsi və Şərəbçılığın İnkişafı Agentliyinin direktorun müavini vəzifəsini müvəqqəti icra edən Ənvər Ubaydullayev imzalayıblar.
Memorandum üzümçülük və şərabçılıq sahəsində əməkdaşlığı, o cümlədən investisiya layihələrinin inkişaf etdirilməsi və qarşılqlı tədarükün təşkilini nəzərdə turur.

В рамках I Узбекско-Азербайджанского межрегионального форума, состоявшегося в Ташкенте, был подписан Меморандум о взаимопонимании о сотрудничестве между Агентством поощрения экспорта и инвестиций Азербайджанской Республики – AZPROMO и Агентством по регулированию алкогольного и табачного рынка и развитию винодельческого хозяйства Республики Узбекистан.
Подписи под документом поставили глава AZPROMO Юсиф Абдуллаев и Анвар Убайдуллаев, временно исполняющий обязанности заместителя директора Агентства по регулированию алкогольно-табачного рынка и развитию виноделия.
Меморандум предусматривает сотрудничество в области виноградарства и виноделия, включая разработку инвестиционных проектов и организацию взаимопоставок.