Daşkənddə keçirilən 1-ci Özbəkistan-Azərbaycan Regionlararası Forumu çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və Özbəkistan Respublikasının Alkoqol və Tütün Bazarının Tənzimlənməsi və Şərəbçılığın İnkişafı Agentliyi arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədi AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev, Alkoqol və Tütün Bazarının Tənzimlənməsi və Şərəbçılığın İnkişafı Agentliyinin direktorun müavini vəzifəsini müvəqqəti icra edən Ənvər Ubaydullayev imzalayıblar.
Memorandum üzümçülük və şərabçılıq sahəsində əməkdaşlığı, o cümlədən investisiya layihələrinin inkişaf etdirilməsi və qarşılqlı tədarükün təşkilini nəzərdə turur.

AZPROMO signed a Memorandum of Understanding with the Agency of Uzbekistan
The Memorandum of Understanding on cooperation between the Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO and the Agency for Regulation of Alcohol and Tobacco Market and Wine Sector Development of the Republic of Uzbekistan was signed in Tashkent during the I Uzbek-Azerbaijani Interregional Forum.
The document was signed by the head of AZPROMO Yusif Abdullayev and Anvar Ubaidullayev, acting deputy director of the Agency for Regulation of Alcohol and Tobacco Market and Development of Winemaking.
The memorandum provides for cooperation in the field of viticulture and winemaking, including the development of investment projects and the organization of mutual supplies.