Çinin Heyloncian əyaləti ilə əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
Azərbaycan şirkətləri 2023-cü ilin iyun ayında Çində keçiriləcək 32-ci Harbin Beynəlxalq İqtisadiyyat və Ticarət Sərgisində, həmçinin oktyabr ayında keçiriləcək 2-ci Çin (Heyloncian) Beynəlxalq Yaşıl Qida Sənayesi Sərgisində iştiraka dəvət olunublar.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da Çinin Beynəlxalq Ticarətin Təşviqi Şurasının (CCPIT) Heyloncian Əyalət Komitəsinin vitse-prezidenti Tan Bayçenin rəhbərlik etdiyi Çin şirkətlərinin təmsilçilərindən ibarət nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
Görüşdə AZPROMO-nun icraçı direktorunun müşaviri Tural Hacılı Agentliyin fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verib, Azərbaycan şirkətlərinin Çinli tərəfdaşlarla əməkdaşlıqda maraqlı olduğunu qeyd edib.
Görüş zamanı CCPIT-nin Heyloncian Əyalət Komitəsinin vitse-prezidenti Tan Bayçen bildirib ki, Azərbaycana səfərinin məqsədi ölkəmizlə əməkdaşlığın genişləndirilməsi, Çin şirkətləri üçün potensial tərəfdaşların tapılması, o cümlədən Azərbaycan şirkətlərinin Çində keçirilən beynəlxalq sərgilərdə iştirakının təşkilinə dəstək göstərməkdir.
Görüşdə Azərbaycan şirkətləri 2023-cü ilin iyun ayında Çində keçiriləcək 32-ci Harbin Beynəlxalq İqtisadiyyat və Ticarət Sərgisində, həmçinin oktyabr ayında keçiriləcək 2-ci Çin (Heyloncian) Beynəlxalq Yaşıl Qida Sənayesi Sərgisində iştiraka dəvət olunublar.

Azerbaijani companies have been invited to participate in the 32nd Harbin International Trade and Economic Fair to be held in China in June 2023 and in the 2nd China (Heilongjiang) International Green Food Industry Fair scheduled for October 2023.
The Export and Investment Promotion Agency – AZPROMO hosted a meeting with a delegation of Chinese companies headed by Tan Baicheng, Deputy Chairman of the Committee of the Chinese Council for the Promotion of International Trade in Heilongjiang Province (CCPIT).
At the meeting, Advisor to AZPROMO Executive Director Tural Hajili provided information about the Agency's activity and emphasized Azerbaijani companies' interest to cooperate with Chinese partners.
During the meeting, CCPIT Vice-Chairman in Heilongjiang Province Tang Baicheng said the purpose of his visit to Azerbaijan is to expand cooperation with our country and find potential partners for Chinese companies as well as to support the participation of Azerbaijani companies in international exhibitions held in China.
During the meeting, Azerbaijani companies received an invitation to participate in the 32nd Harbin international trade and economic fair to be held in China in June 2023 and in the 2nd China (Heilongjiang) International Green Food Industry Fair scheduled for October 2023.