Mərakeş bazarının xüsusiyyətlərinin öyrənilməsi, Azərbaycanın qeyri-neft məhsullarının Mərakeşə ixracına dair fikir mübadiləsi aparılıb, Azərbaycanın, xüsusilə işğaldan azad olunmuş ərazilərimizin investisiya imkanları diqqətə çatdırılıb.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun nümayəndələri Rabat və Kasablanka şəhərlərində bir sıra görüşlər keçiriblər.
AZPROMO-nun təmsilçiləri Mərakeş İxracatçılar Assosiasiyası (ASMEX), Kasablanka-Settat Ticarət, Sənaye və Xidmətlər Palatası (CCISC), Mərakeşin İnvestisiya və İxracın İnkişafı Agentliyi (AMDIE), Mərakeş Müəssisələrinin Ümumi Konfederasiyası (CGEM), Mərakeş Əczaçılıq Sənayesi və İnnovasiya Federasiyası (FMIIP), Karbohidrogenlər və Mədənlərin Milli İdarəsi (ONHYM), "City Concept" konsaltinq şirkəti, həmçinin Türkiyənin BİM şirkətinin Mərakeşdəki filialı və Türkiyənin Rabat şəhərindəki Səfirliyində görüşlərdə iştirak ediblər.
Səfər çərçivəsində Mərakeş bazarının xüsusiyyətlərinin öyrənilməsi, Azərbaycanın qeyri-neft məhsullarının Mərakeşə ixracına dair fikir mübadiləsi aparılıb, Azərbaycanın, xüsusilə işğaldan azad olunmuş ərazilərimizin investisiya imkanları diqqətə çatdırılıb, qabaqcıl təcrübə və məlumat mübadiləsinin aparılmasına dair razılıqlar əldə olunub.

An exchange of views took place concerning the research of peculiarities of the Moroccan market and the export of non-oil products of Azerbaijan to Morocco, and attention was drawn to the investment opportunities of Azerbaijan, especially our territories liberated from occupation.
Representatives of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO held a series of meetings in Rabat and Casablanca.
AZPROMO representatives participated in meetings with the Association of Moroccan Exporters (ASMEX), the Chamber of Commerce, Industry, and Services of Casablanca-Settat (CCISC), the Moroccan Investment and Export Promotion Agency (AMDIE), the General Confederation of Moroccan Enterprises (CGEM), the Moroccan Federation of Pharmaceutical Industries and Innovation (FMIIP), the National Office of Hydrocarbons and Mineral Resources (ONHYM), the City Concept consulting company, the Turkish branch of BIM in Morocco and the Turkish Embassy in Rabat.
The visit focused on the features of the Moroccan market, an exchange of views on the export of non-oil products of Azerbaijan to Morocco, and drew attention to the investment opportunities of Azerbaijan, especially our territories liberated from occupation as well as allowed to reach an agreement on the exchange of best practices and information.