Mərakeş bazarının xüsusiyyətlərinin öyrənilməsi, Azərbaycanın qeyri-neft məhsullarının Mərakeşə ixracına dair fikir mübadiləsi aparılıb, Azərbaycanın, xüsusilə işğaldan azad olunmuş ərazilərimizin investisiya imkanları diqqətə çatdırılıb.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun nümayəndələri Rabat və Kasablanka şəhərlərində bir sıra görüşlər keçiriblər.
AZPROMO-nun təmsilçiləri Mərakeş İxracatçılar Assosiasiyası (ASMEX), Kasablanka-Settat Ticarət, Sənaye və Xidmətlər Palatası (CCISC), Mərakeşin İnvestisiya və İxracın İnkişafı Agentliyi (AMDIE), Mərakeş Müəssisələrinin Ümumi Konfederasiyası (CGEM), Mərakeş Əczaçılıq Sənayesi və İnnovasiya Federasiyası (FMIIP), Karbohidrogenlər və Mədənlərin Milli İdarəsi (ONHYM), "City Concept" konsaltinq şirkəti, həmçinin Türkiyənin BİM şirkətinin Mərakeşdəki filialı və Türkiyənin Rabat şəhərindəki Səfirliyində görüşlərdə iştirak ediblər.
Səfər çərçivəsində Mərakeş bazarının xüsusiyyətlərinin öyrənilməsi, Azərbaycanın qeyri-neft məhsullarının Mərakeşə ixracına dair fikir mübadiləsi aparılıb, Azərbaycanın, xüsusilə işğaldan azad olunmuş ərazilərimizin investisiya imkanları diqqətə çatdırılıb, qabaqcıl təcrübə və məlumat mübadiləsinin aparılmasına dair razılıqlar əldə olunub.

Состоялся обмен мнениями по вопросу изучения особенностей марокканского рынка и экспорта ненефтяной продукции Азербайджана в Марокко, а также было обращено внимание на инвестиционные возможности Азербайджана, особенно территорий, освобожденных от оккупации.
Представители Агентства поощрения экспорта и инвестиций (AZPROMO) провели ряд встреч в городах Рабат и Касабланка.
Представителями AZPROMO приняли участие во встречах с Ассоциацией марокканских экспортеров (ASMEX), Палатой торговли, промышленности и услуг Касабланка-Сеттат (CCISC), Марокканским агентством по развитию инвестиций и экспорта (AMDIE), Генеральной конфедерацией марокканских предприятий (CGEM), Марокканской федерацией фармацевтической промышленности и инноваций (FMIIP), Национальным управлением по углеводородам и недрам (ONHYM), консалтинговой компанией "City Concept", турецким филиалом BIM в Марокко и посольством Турции в Рабате.
В рамках визита были изучены характеристики марокканского рынка, состоялся обмен мнениями по вопросам экспорта ненефтяной продукции Азербайджана в Марокко, было обращено внимание на инвестиционные возможности Азербайджана, особенно наших территорий, освобожденных от оккупации, и достигнуты договоренности об обмене передовым опытом и информацией.