AZPROMO və Qırğızıstanın Ticarət və Sənaye Palatası arasında görüş keçirilib
Azərbaycan və Qırğızıstanın biznes subyektləri arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi müzakirə olunub, iki qurum arasında təcrübə mübadiləsinin aparılmasına dair razılıq əldə olunub.
Bişkekdə İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev və Qırğızıstan Respublikasının Ticarət və Sənaye Palatasının prezidenti Temir Sariyev arasında görüş keçirilib.
Görüşdə ölkələrimiz arasında ikitərəfli iqtisadi əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi məsələləri müzakirə olunub, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində, o cümlədən tikinti, kənd təsərrüfatı, sənaye, nəqliyyat və logistika, eləcə də ixracda əməkdaşlığın perspektivləri nəzərdən keçirilib. Yeni təsis olunan Azərbaycan-Qırğız İnkişaf Fondunun ikitərəfli əlaqələrin inkişafına təkan veriləcəyi qeyd edilib.
Bununla yanaşı, görüşdə iki ölkənin biznes subyektləri arasında əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi müzakirə olunub, iki qurum arasında təcrübə mübadiləsinin aparılması ilə bağlı razılıq əldə olunub.

Meeting held between AZPROMO and Kyrgyz Chamber of Commerce and Industry
A discussion took place on the development of cooperation between business entities of Azerbaijan and Kyrgyzstan, and an agreement was reached on the exchange of experience between the two entities.
A meeting was held in Bishkek between Yusif Abdullayev, Head of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO, and Temir Sariyev, President of the Chamber of Commerce and Industry of the Kyrgyz Republic.
During the meeting, the parties discussed issues related to the development of bilateral economic cooperation between our countries and considered prospects for cooperation in various economic areas, including construction, agriculture, industry, transportation, logistics, and export. It was noted that the recently established Azerbaijan-Kyrgyzstan Development Fund will contribute to the development of bilateral ties.
In addition, the meeting participants discussed the development of cooperation between business entities of the two countries and reached an agreement on the exchange of experience between the two entities.