Görüşdə Azərbaycan-Qırğız İnkişaf Fondunun gələcək fəaliyyət istiqamətləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Qırğızıstanın Çolpon-Ata şəhərindən İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev və Qırğızıstan Respublikasının Prezidenti yanında Milli İnvestisiya Agentliyinin (MİA) direktoru Umbriel Temiraliyev arasında görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycan-Qırğız İnkişaf Fondunun birgə investisiya layihələrinin maliyyələşdirilməsindəki gələcək rolu, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində, o cümlədən ticarət, investisiya, turizm, alternativ enerji sektorlarında əməkdaşlıq imkanlarına dair fikir mübadiləsi aparılıb. Bildirilib ki, Azərbaycan və Qırğızıstan arasında investisiya tərəfdaşlığının gücləndirilməsi üçün Fondun geniş perspektivləri mövcuddur.

AZPROMO meets with National Investment Agency of Kyrgyzstan
During the meeting, the parties exchanged views on further activities of the Azerbaijan-Kyrgyz Development Fund.
Yusif Abdullayev, Head of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO, and Umbriel Temiraliyev, Director of the National Investment Agency under the President of the Kyrgyz Republic, met in the Kyrgyz City of Cholpon-Ata.
During the meeting, the parties exchanged views on the future role of the Azerbaijan-Kyrgyz Development Fund in financing joint investment projects and opportunities for cooperation in various economic areas, including trade, investment, tourism, and alternative energy. It was noted that the Fund has broad prospects in the field of strengthening investment partnerships between Azerbaijan and Kyrgyzstan.
Possible projects within the framework of the Azerbaijan-Kyrgyzstan Development Fund's activities were discussed during the event.