Azərbaycan 47-ci Beynəlxalq Bağdad Yarmarkasında iştirak edir
İraqın Bağdad şəhərində 47-ci Beynəlxalq Bağdad Yarmarkası (47th Baghdad International Fair) keçirilir. İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə Azərbaycan şirkətləri sözügedən tədbirə qatılıb.
Belə ki, "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendində Azərbaycanın çay, bitki yağları, qənnadı məmulatları, kolbasa və sosis məhsulları, nar şirəsi, limonad və mineral sular, konservlər və digər məhsullar nümayiş olunur. Stenddə B2B görüşlər üçün ayrılmış xüsusi yerlərdə Azərbaycan sahibkarları xarici ölkələrdən olan həmkarları ilə görüşlər keçirir, məhsul ixracına dair müzakirələr aparırlar.
Eyni zamanda, stenddə AZPROMO və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) də təmsil olunur, ziyarətçilərə sahibkarlara göstərilən dəstək, ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə müvafiq çap materialları təqdim edilir.

Азербайджан участвует в 47-й Международной багдадской ярмарке
47-я Международная Багдадская ярмарка (47th Baghdad International Fair) проходит в Багдаде, Ирак. Азербайджанские компании принимают участие в данном мероприятии, которое было организовано Агентством поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO при поддержке Министерства экономики.
Так, на едином страновом стенде "Made in Azerbaijan" демонстрируются азербайджанский чай, растительные масла, кондитерские изделия, гранатовый сок, лимонад и минеральные воды, колбасные и сосисочные изделия, консервы и др. продукция. Азербайджанские предприниматели проводят встречи с коллегами из зарубежных стран и обсуждают экспорт продукции в специальных местах, которые отведены для B2B-встреч на стенде.
Кроме того, на стенде представлены AZPROMO и Агентство развития малого и среднего бизнеса (KOBIA), посетителям представляются соответствующие печатные материалы о поддержке, оказываемой предпринимателям, и созданной в нашей стране благоприятной деловой и инвестиционной среде.
Следует отметить, что в ярмарке, которая продлится до 19 января, принимают участие более 800 компаний из 20 стран.