"Beynəlxalq Yaşıl Həftə" sərgisində quraşdırılmış "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendində yerli məhsullarımız nümayiş etdirilir.
Almaniyanın Berlin şəhərində qida, kənd təsərrüfatı və bağçılıq sahəsində ənənəvi "Beynəlxalq Yaşıl Həftə" ("International Green Week") sərgisi keçirilir.
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə sərgidə şərab, alkoqollu içkilər, qurudulmuş meyvələr, kompot və konservlər, mineral sular, limonadlar, duz, çay və qəhvə, eləcə də qənnadı məmulatlarının istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən Azərbaycan şirkətləri "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendində öz məhsullarını nümayiş etdirir. Sərgi ziyarətçilərinə milli mətbəximizin təamları təqdim olunur.
Qeyd edək ki, Avropanın ən iri sərgisi hesab olunan "Beynəlxalq Yaşıl Həftə"də Azərbaycan 14-cü dəfə təmsil olunur. Sərgi yanvarın 28-dək davam edəcək.

Azerbaijan participates in International Green Week
Our national products are presented at the single country stand "Made in Azerbaijan" at the International Green Week exhibition.
The traditional International Green Week fair for the food, agricultural, and horticultural industries takes place in Berlin, Germany.
At the exhibition, Azerbaijani companies producing wine, alcoholic beverages, dried fruits, compotes and jams, mineral waters, lemonades, salt, tea, coffee, and confectionery products present their products at the national stand "Made in Azerbaijan" with the support of the Ministry of Economy and the organization of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO. The visitors to the show are offered dishes of our national cuisine.
It should be noted that this is the 14th time that Azerbaijan has been a participant in the largest exhibition in Europe, the International Green Week. The exhibition will last until January 28.