Azərbaycan "FOODEX Japan 2024" sərgisində iştirak edir
Yaponiyanın paytaxtı Tokio şəhərində "FOODEX Japan 2024" – 49-cu Beynəlxalq Qida və İçkilər Sərgisi işə başlayıb.
5-8 mart tarixlərində keçiriləcək sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın şirkətləri məhsullarını "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendi altında təqdim edir. Belə ki, milli stenddə şərablar, meyvə şirələri, mineral sular, kürü, qənnadı məhsulları, qurudulmuş meyvələr, fındıq, zeytun yağları və digər məhsullar nümayiş olunur. Sərgi çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları xarici həmkarları ilə görüşlər keçirir, ixraca dair müzakirələr aparırlar.
Qeyd: Hər il təxminən 90 ölkədən 3 500-ə yaxın iştirakçı məhsullarını "FOODEX Japan 2024" sərgisində nümayiş etdirir.

Единый страновой стенд «Made in Azerbaijan» представляет азербайджанскую продукцию.
В столице Японии Токио стартовала 49-я Международная выставка продуктов питания и напитков FOODEX JAPAN 2024.
При поддержке Министерства экономики и организации Агентства поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO на выставке, которая пройдет 5-8 марта, компании Азербайджана представят свою продукцию на едином страновом стенде «Made in Azerbaijan». На национальном стенде представлены вина, фруктовые соки, минеральные воды, икра, кондитерские изделия, сухофрукты, орехи, разновидности оливкового масла и другая продукция. В течение выставки азербайджанские предприниматели проведут встречи со своими зарубежными коллегами и обсудят вопросы экспорта.
Примечание: Ежегодно около 3500 участников из примерно 90 стран мира представляют свою продукцию на выставке «FOODEX JAPAN 2024».