Azərbaycan "FOODEX Japan 2024" sərgisində iştirak edir
Yaponiyanın paytaxtı Tokio şəhərində "FOODEX Japan 2024" – 49-cu Beynəlxalq Qida və İçkilər Sərgisi işə başlayıb.
5-8 mart tarixlərində keçiriləcək sərgidə İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın şirkətləri məhsullarını "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendi altında təqdim edir. Belə ki, milli stenddə şərablar, meyvə şirələri, mineral sular, kürü, qənnadı məhsulları, qurudulmuş meyvələr, fındıq, zeytun yağları və digər məhsullar nümayiş olunur. Sərgi çərçivəsində Azərbaycan sahibkarları xarici həmkarları ilə görüşlər keçirir, ixraca dair müzakirələr aparırlar.
Qeyd: Hər il təxminən 90 ölkədən 3 500-ə yaxın iştirakçı məhsullarını "FOODEX Japan 2024" sərgisində nümayiş etdirir.

The 49th International Food and Beverage Exhibition - FOODEX JAPAN 2024 has commenced in the capital of Japan, Tokyo.
With the support of the Ministry of Economy and the organisation of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO, Azerbaijani companies will present their products at a unified country stand "Made in Azerbaijan" at the exhibition, which will be held on 5-8 March. The national stand will showcase wines, fruit juices, mineral waters, caviar, confectionery, dried fruits, nuts, varieties of olive oil, and other products. During the trade show, Azerbaijani entrepreneurs will hold meetings with their foreign colleagues and discuss export issues.
Note: Every year about 3,500 exhibitors from about 90 countries present their products at the FOODEX Japan 2024 trade show.