JETRO və AZPROMO arasında görüş keçirilib
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun nümayəndə həyətinin "FOODEX Japan 2024" sərgisi ilə bağlı Tokio şəhərinə səfəri çərçivəsində Yaponiyanın Xarici Ticarət Təşkilatında (JETRO) görüş keçirilib.
Görüşdə qurumların fəaliyyət istiqamətləri haqqında məlumat verilib, ölkələrimiz arasında iqtisadi əlaqələrin inkişafı barədə fikir mübadiləsi aparılıb, növbəti ilin aprel-oktyabr aylarında Yaponiyanın Osaka şəhərində baş tutacaq "Expo 2025" sərgisində Azərbaycan şirkətlərinin geniş iştirakı müzakirə olunub.
Bundan başqa, görüşdə ölkəmizin investisiya və ixrac imkanları qarşı tərəfin diqqətinə çatdırılıb, JETRO-nun qlobal və Yaponiya ofisləri ilə bu xüsusda məlumat mübadiləsinin aparılmasına dair razılıq əldə olunub.

Состоялась встреча между JETRO и AZPROMO
В рамках визита представителей Агентства поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO в Токио в Японской организации внешней торговли (JETRO) состоялась встреча, посвященная выставке «FOODEX Japan 2024».
На встрече была предоставлена ​​информация о направлениях деятельности организаций, состоялся обмен мнениями о развитии экономических связей между нашими странами и широком участии азербайджанских компаний в выставке «Expo 2025», которая состоится в Осаке, Япония, в апреле-октябре следующего года.
Кроме того, в ходе встречи японской стороне была предоставлена информация об инвестиционных и экспортных возможностях нашей страны, а также достигнута договоренность об обмене информацией по этому поводу с глобальным и японским офисами JETRO.