JETRO və AZPROMO arasında görüş keçirilib
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin – AZPROMO-nun nümayəndə həyətinin "FOODEX Japan 2024" sərgisi ilə bağlı Tokio şəhərinə səfəri çərçivəsində Yaponiyanın Xarici Ticarət Təşkilatında (JETRO) görüş keçirilib.
Görüşdə qurumların fəaliyyət istiqamətləri haqqında məlumat verilib, ölkələrimiz arasında iqtisadi əlaqələrin inkişafı barədə fikir mübadiləsi aparılıb, növbəti ilin aprel-oktyabr aylarında Yaponiyanın Osaka şəhərində baş tutacaq "Expo 2025" sərgisində Azərbaycan şirkətlərinin geniş iştirakı müzakirə olunub.
Bundan başqa, görüşdə ölkəmizin investisiya və ixrac imkanları qarşı tərəfin diqqətinə çatdırılıb, JETRO-nun qlobal və Yaponiya ofisləri ilə bu xüsusda məlumat mübadiləsinin aparılmasına dair razılıq əldə olunub.

AZPROMO meets with JETRO
During the visit of representatives of the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO to Tokyo, a meeting was held at the Japan External Trade Organisation (JETRO) dedicated to the exhibition "FOODEX Japan 2024".
During the meeting, information was provided on the activities of the organizations, opinions were exchanged on the development of economic ties between our countries and the broad participation of Azerbaijani companies in the Expo 2025 exhibition to be held in Osaka, Japan, in April-October next year.
During the meeting, the Japanese side was also provided with information on investment and export opportunities of our country and it was agreed to exchange information on it with the global and Japanese offices of JETRO.