Sənəd birgə fəaliyyətin aktivləşdirilməsi və iki ölkənin biznes dairələri arasında işgüzar əməkdaşlığın stimullaşdırılması kimi məsələləri əhatə edir.
Bakıda keçirilən Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Yunanıstan Respublikası Hökuməti arasında iqtisadi, sənaye və texnoloji sahələrdə əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın 5-ci iclası çərçivəsində İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və “Enterprise Greece” Agentliyi arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədi AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev və Yunanıstanın xarici işlər nazirinin müavini, Hökumətlərarası Komissiyanın həmsədri Konstantinos Fraqkogyannis imzalayıblar.
Anlaşma Memorandumu ixrac və investisiya sahələrində birgə fəaliyyətin aktivləşdirilməsini, hər iki ölkədə investisiya imkanlarının təşviq edilməsini, eləcə də ölkələrin biznes icmaları arasında işgüzar əməkdaşlığın stimullaşdırılmasını nəzərdə tutur.

The document covers cooperation areas such as intensifying joint activities and stimulating business cooperation between the two countries’ business communities.
The Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO and the Enterprise Greece Agency have signed a Memorandum of Understanding within the framework of the 5th meeting of the Joint Commission on Economic, Industrial and Technological Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Hellenic Republic held in Baku.
The document was signed by Yusif Abdullayev, Executive Director of AZPROMO, and Konstantinos Fragkogiannis, Deputy Foreign Minister of Greece and Co-Chair of the Intergovernmental Commission.
The Memorandum of Understanding envisages the intensification of joint activities in such fields as exports and investments, the promotion of investment opportunities, and the stimulation of business cooperation between the two countries’ business communities.