Sənəd birgə fəaliyyətin aktivləşdirilməsi və iki ölkənin biznes dairələri arasında işgüzar əməkdaşlığın stimullaşdırılması kimi məsələləri əhatə edir.
Bakıda keçirilən Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Yunanıstan Respublikası Hökuməti arasında iqtisadi, sənaye və texnoloji sahələrdə əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın 5-ci iclası çərçivəsində İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO və “Enterprise Greece” Agentliyi arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Sənədi AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev və Yunanıstanın xarici işlər nazirinin müavini, Hökumətlərarası Komissiyanın həmsədri Konstantinos Fraqkogyannis imzalayıblar.
Anlaşma Memorandumu ixrac və investisiya sahələrində birgə fəaliyyətin aktivləşdirilməsini, hər iki ölkədə investisiya imkanlarının təşviq edilməsini, eləcə də ölkələrin biznes icmaları arasında işgüzar əməkdaşlığın stimullaşdırılmasını nəzərdə tutur.

AZPROMO и агентство Enterprise Greece подписали Меморандум о взаимопонимании
Документ охватывает такие вопросы, как активизация совместной деятельности и стимулирование делового сотрудничества между деловыми кругами двух стран.
Агентство поощрения экспорта и инвестиций – AZPROMO и Агентство “Enterprise Greece” подписали Меморандум о взаимопонимании в рамках состоявшегося в Баку 5 заседания Совместной комиссии по экономическому, промышленному и технологическому сотрудничеству между Правительством Азербайджанской Республики и Правительством Греческой Республики.
Документ подписали исполнительный директор AZPROMO Юсиф Абдуллаев и заместитель министра иностранных дел Греции, сопредседатель Межправительственной комиссии Константинос Фрагкояннис.
Меморандум о взаимопонимании предусматривает активизацию совместной деятельности в сфере экспорта и инвестиций, поощрение инвестиционных возможностей и стимулирование делового сотрудничества между бизнес-сообществами обеих стран.