AZPROMO Almaniyada keçirilən Forumda iştirak edib
Tədbirdə azərbaycanlı mühəndislərin bilik və bacarıqlarından səmərəli istifadənin üstünlükləri diqqətə çatdırılıb.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçılığı ilə Almaniyanın Berlin şəhərində keçirilən “Avropada yaşayan azərbaycanlı mühəndislərin Forumu”nda təmsil olunub.
Forumda çıxış edən AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev ölkəmizin yaşıl investisiya potensialı haqqında məlumat verib, Azərbaycan-Almaniya iqtisadi-ticarət əlaqələrini yüksək qiymətləndirib və münasibətlərimizin daha da inkişaf etdirilməsi üçün sözügedən sahədə əməkdaşlıq imkanlarının mövcud olduğunu diqqətə çatdırıb.
Tədbir zamanı Avropanın ayrı-ayrı ölkələrində yaşayan azərbaycanlı alim və mütəxəssislər təqdimatlarla çıxış edib, ölkəmizdə keçiriləcək COP29-la bağlı videoçarx nümayiş olunub.
Qeyd edək ki, forumda Avropadan 125 mühəndis, alim, dövlət qurumların nümayəndələri, yerli və xarici qonaqlar iştirak edib.

В ходе мероприятия внимание участников было обращено на преимущества эффективного использования знаний и навыков азербайджанских инженеров.
Агентство поощрения экспорта и инвестиций - AZPROMO было представлено на "Форуме азербайджанских инженеров, живущих в Европе", проходившем в Берлине (Германия) и организованном Государственным комитетом по работе с диаспорой.
Выступив на форуме, исполнительный директор AZPROMO Юсиф Абдуллаев предоставил информацию о зеленом инвестиционном потенциале нашей страны, высоко оценил торгово-экономические отношения между Азербайджаном и Германией и отметил, что существуют возможности сотрудничества в этой сфере с целью дальнейшего развития наших отношений.
В ходе мероприятия азербайджанские ученые и эксперты, проживающие в разных странах Европы, выступили с докладами, а также был показан видеоролик о 29 Конференции Сторон, которая состоится в нашей стране.
Стоит отметить, что в форуме приняли участие 125 инженеров, ученых, представителей государственных организаций, местные и зарубежные гости из Европы.