AZPROMO Almaniyada keçirilən Forumda iştirak edib
Tədbirdə azərbaycanlı mühəndislərin bilik və bacarıqlarından səmərəli istifadənin üstünlükləri diqqətə çatdırılıb.
İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçılığı ilə Almaniyanın Berlin şəhərində keçirilən “Avropada yaşayan azərbaycanlı mühəndislərin Forumu”nda təmsil olunub.
Forumda çıxış edən AZPROMO-nun icraçı direktoru Yusif Abdullayev ölkəmizin yaşıl investisiya potensialı haqqında məlumat verib, Azərbaycan-Almaniya iqtisadi-ticarət əlaqələrini yüksək qiymətləndirib və münasibətlərimizin daha da inkişaf etdirilməsi üçün sözügedən sahədə əməkdaşlıq imkanlarının mövcud olduğunu diqqətə çatdırıb.
Tədbir zamanı Avropanın ayrı-ayrı ölkələrində yaşayan azərbaycanlı alim və mütəxəssislər təqdimatlarla çıxış edib, ölkəmizdə keçiriləcək COP29-la bağlı videoçarx nümayiş olunub.
Qeyd edək ki, forumda Avropadan 125 mühəndis, alim, dövlət qurumların nümayəndələri, yerli və xarici qonaqlar iştirak edib.

AZPROMO takes part in Forum held in Germany
During the event, the participants' attention was drawn to the advantages of the effective use of knowledge and skills of Azerbaijani engineers.
The Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO was presented at the Forum of Azerbaijani engineers living in Europe in Berlin, Germany, organised by the State Committee on Work with Diaspora.
Speaking at the forum, Yusif Abdullayev, Executive Director of AZPROMO, provided information on the green investment potential of our country, highly appreciated the trade and economic relations between Azerbaijan and Germany, and noted that there are opportunities for cooperation in this field to further develop our relations.
During the event, presentations were made by Azerbaijani scientists and experts living in various European countries, and a video about the 29th Conference of the Parties to be held in our country was shown.
It is worth mentioning that 125 engineers, scientists, representatives of state organisations, and local and foreign guests from Europe took part in the forum.