Tverdə Azərbaycan məhsullarının təqdimatı keçirilib
Tver şəhərində Azərbaycanın Rusiyadakı Ticarət Nümayəndəliyinin təşkilatçılığı ilə “Made in Azerbaijan” Rusiya regionlarında” layihəsi çərçivəsində növbəti, ikinci tədbir keçirilib.
Tədbirdə Tver vilayətində fəaliyyət göstərən hökumət və biznes təşkilatlarının, Azərbaycan diasporunun, eləcə də ticarət şəbəkələrinin, restoran və mehmanxanaların 70-dək nümayəndəsi üçün Azərbaycan istehsalı olan 20-dən çox məhsulun təqdimatı və dequstasiyası təşkil olunub. Bununla yanaşı, tədbirdə Azərbaycan şərablarının təqdimatı keçirilib, iştirakçılara Azərbaycan şərabları, eləcə də ölkəmizdə şərabçılığın inkişafı barədə ətraflı məlumat verilib.
Əsas məqsədi ölkəmizin qeyri-neft ixracının artırılması olan layihə Azərbaycan məhsullarının Rusiyanın regionlarında tanıdılması və təşviqini, regionlarda fəaliyyət göstərən ticarət şəbəkələrinin Azərbaycan şirkətləri ilə əlaqələndirilməsini və bunun nəticəsi olaraq, ölkəmizdə istehsal olunan məhsulların Rusiyanın regionlarına çıxışının təmin edilməsi ilə Azərbaycandan Rusiyaya ixracın inkişafını hədəfləyir.
Qeyd edək ki, “Made in Azerbaijan” Rusiya regionlarında” layihəsi çərçivəsində ilk tədbir Nijni Novqorod şəhərində təşkil olunub.

Presentation of Azerbaijani products held in Tver
The second event organised by the Trade Mission of Azerbaijan in Russia within the framework of the project '"Made in Azerbaijan" in the regions of Russia' was held in Tver.
At the event, nearly 70 representatives of state and business organisations working in the Tver region, the Azerbaijani diaspora, as well as retail chains, restaurants, and hotels were given a presentation and tasting of more than 20 products made in Azerbaijan. In addition, a presentation of Azerbaijani wines was held at the event, which provided the participants with detailed information about Azerbaijani wines and the development of winemaking in our country.
The main objective of the project is to increase the non-oil exports of our country. It is aimed at introducing and promoting Azerbaijani products in the regions of Russia, connecting trade networks operating in the regions with Azerbaijani enterprises and, as a result, developing exports from Azerbaijan to Russia by providing access to the regions of Russia for products manufactured in our country.
It should be noted that the first event within the framework of the project '"Made in Azerbaijan" in the regions of Russia' was held in the city of Nizhny Novgorod.