Tverdə Azərbaycan məhsullarının təqdimatı keçirilib
Tver şəhərində Azərbaycanın Rusiyadakı Ticarət Nümayəndəliyinin təşkilatçılığı ilə “Made in Azerbaijan” Rusiya regionlarında” layihəsi çərçivəsində növbəti, ikinci tədbir keçirilib.
Tədbirdə Tver vilayətində fəaliyyət göstərən hökumət və biznes təşkilatlarının, Azərbaycan diasporunun, eləcə də ticarət şəbəkələrinin, restoran və mehmanxanaların 70-dək nümayəndəsi üçün Azərbaycan istehsalı olan 20-dən çox məhsulun təqdimatı və dequstasiyası təşkil olunub. Bununla yanaşı, tədbirdə Azərbaycan şərablarının təqdimatı keçirilib, iştirakçılara Azərbaycan şərabları, eləcə də ölkəmizdə şərabçılığın inkişafı barədə ətraflı məlumat verilib.
Əsas məqsədi ölkəmizin qeyri-neft ixracının artırılması olan layihə Azərbaycan məhsullarının Rusiyanın regionlarında tanıdılması və təşviqini, regionlarda fəaliyyət göstərən ticarət şəbəkələrinin Azərbaycan şirkətləri ilə əlaqələndirilməsini və bunun nəticəsi olaraq, ölkəmizdə istehsal olunan məhsulların Rusiyanın regionlarına çıxışının təmin edilməsi ilə Azərbaycandan Rusiyaya ixracın inkişafını hədəfləyir.
Qeyd edək ki, “Made in Azerbaijan” Rusiya regionlarında” layihəsi çərçivəsində ilk tədbir Nijni Novqorod şəhərində təşkil olunub.

Организована презентация и дегустация более 20 выпускаемых в Азербайджане продуктов.
В рамках проекта "“Made in Azerbaijan” в регионах России" в городе Тверь состоялось очередное - второе мероприятие, организованное Торговым представительством Азербайджана в России.
На мероприятии была организована презентация и дегустация более 20 производимых в Азербайджане продуктов для почти 70 представителей государственных и бизнес-организаций, работающих в Тверской области, азербайджанской диаспоры, а также торговых сетей, ресторанов и отелей. Кроме того, на мероприятии была проведена презентация азербайджанских вин, в ходе которой участникам была предоставлена подробная информация об азербайджанских винах и развитии виноделия в нашей стране.
Проект, основной целью которого является увеличение ненефтяного экспорта нашей страны, направлен на внедрение и продвижение азербайджанской продукции в регионах России, соединение действующих в регионах торговых сетей с азербайджанскими компаниями и, как следствие, на развитие экспорта из Азербайджана в Россию путем обеспечения доступа производимой в нашей стране продукции к регионам России.
Следует отметить, что первое мероприятие в рамках проекта "“Made in Azerbaijan” в регионах России" было организовано в городе Нижнем Новгороде.