Görüşdə Yaponiyaya ixrac imkanları və investisiya tərəfdaşlığı müzakirə olunub.
Yaponiyanın Xarici Ticarət Təşkilatının (JETRO) İstanbul ofisinin idarəedici direktoru Mutsuaki Sano İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyində – AZPROMO-da olub.
Görüşdə qeyd edilib ki, bu ilin mart ayında AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə 11 Azərbaycan şirkəti "FOODEX Japan 2024" sərgisində "Made in Azerbaijan" vahid ölkə stendi altında yerli məhsulları təqdim edib. Yaponiya bazarına ixracın təşviqi tədbirləri çərçivəsində Agentlik tərəfindən Yaponiya üzrə "İxrac bələdçisi"nin hazırlandığı da qarşı tərəfin diqqətinə çatdırılıb.
Bununla yanaşı, Azərbaycanın ixrac və investisiya potensialı haqqında geniş məlumat verilib, ölkəmizin xüsusi iqtisadi zonalarının birgə müəssisələrin yaradılması və daha sonra ixrac edilməsi baxımından geniş imkanlar vəd etdiyi vurğulanıb.

Export opportunities and investment partnership with Japan were discussed during the meeting.
Mutsuaki Sano, managing director of the Istanbul office of the Japan External Trade Organisation (JETRO), visited the Export and Investment Promotion Agency - AZPROMO.
It was noted during the meeting that in March this year, 11 Azerbaijani companies presented local products at the single country stand "Made in Azerbaijan" during the exhibition "FOODEX Japan 2024" organised by AZPROMO. The other side was informed that the Agency has prepared an Export Guide to Japan as part of the measures to promote exports to the Japanese market.
Moreover, detailed information on the export and investment potential of Azerbaijan was provided and it was stressed that special economic zones of our country offer great opportunities for joint ventures and further exports.