AZPROMO-da sahibkarlar ilə görüş keçirilib
Oktyabrın 10-da Bakı Biznes Mərkəzində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə İxracatçılar Klubunun növbəti iclası çərçivəsində Qablaşdırma Assosiasiyasının üzvləri ilə görüş keçirilib.
İxracatçılar Klubunun icraçı direktoru Zöhrab Qədirov Azərbaycanda qeyri-neft məhsullarının istehsalı və ixracının artırılması, “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat verib, iş adamlarını öz məhsullarının xarici bazarlarda tanıdılması məqsədi ilə “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi mexanizmlərindən yararlanmağa çağırıb.
Zöhrab Qədirov Klub çərçivəsində sahibkarlar üçün yaradılan əlverişli imkanları diqqətə çatdırıb, ixaracatçıları kluba üzv olmağa dəvət edib.
Sonda “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi mexanizmləri, eləcə də İxracatçılar Klubunun fəaliyyəti barədə sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

On October 10, Baku Business Center hosted a meeting with the members of the Packaging Association within the framework of the next meeting of the Exporters Club organized by the Ministry of Economy and Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO).
Zohrab Gadirov, executive director of Exporters Club, spoke about the production and export promotion of non-oil products in Azerbaijan, gave information about measures taken to promote the “Made in Azerbaijan” brand and urged entrepreneurs to take advantage of promotion mechanisms of ”Made in Azerbaijan “ brand to introduce their products to foreign markets.
Zohrab Gadirov mentioned the favorable opportunities created for entrepreneurs within the club and invited the exporters to join the club.
At the end of the ceremony, the questions about the promotion of the brand “Made in Azerbaijan”, as well as the questions of entrepreneurs about the activities of the Exporters Club were answered.