AZPROMO-da sahibkarlar ilə görüş keçirilib
Oktyabrın 10-da Bakı Biznes Mərkəzində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə İxracatçılar Klubunun növbəti iclası çərçivəsində Qablaşdırma Assosiasiyasının üzvləri ilə görüş keçirilib.
İxracatçılar Klubunun icraçı direktoru Zöhrab Qədirov Azərbaycanda qeyri-neft məhsullarının istehsalı və ixracının artırılması, “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat verib, iş adamlarını öz məhsullarının xarici bazarlarda tanıdılması məqsədi ilə “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi mexanizmlərindən yararlanmağa çağırıb.
Zöhrab Qədirov Klub çərçivəsində sahibkarlar üçün yaradılan əlverişli imkanları diqqətə çatdırıb, ixaracatçıları kluba üzv olmağa dəvət edib.
Sonda “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi mexanizmləri, eləcə də İxracatçılar Klubunun fəaliyyəti barədə sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

10 октября в Бакинском Бизнес-Центре при поддержке Министерства Экономики и организации AZPROMO прошло очередное заседание Клуба Экспортеров, в рамках которого была проведена встреча с членами Ассоциации упаковочной промышленности.
Исполнительный директор Клуба Экспортеров Зохраб Гадиров проинформировал о мероприятиях, проводимых в направлении роста производства и экспорта ненефтяной продукции, продвижения бренда «Made in Azerbaijan», призвал предпринимателей воспользоваться механизмами продвижения бренда «Made in Azerbaijan» с целью рекламы местной продукции на зарубежных рынках.
Зохраб Гадиров довел до внимания, что в Клубе созданы благоприятные возможности для предпринимателей, пригласил экспортеров стать членами клуба.
В конце мероприятия были даны ответы на вопросы предпринимателей в связи с механизмами продвижения бренда «Made in Azerbaijan», а также деятельностью Клуба Экспортеров.