Azərbaycan - Ukrayna işgüzar görüşü keçirilib
Noyabr 28-də Bakı Biznes Mərkəzində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Azərbaycan - Ukrayna işgüzar görüşü keçirilib.
Tədbirdə hər iki tərəfdən sənaye, tikinti, turizm və s. sahələrdə fəaliyyət göstərən 40-dan çox iş adamı iştirak edib.
Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) rəhbərinin müşaviri Nəcmin Həsənli Azərbaycanda xarici investorlar üçün yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verib, Azərbaycan və Ukrayna iş adamları arasında əlaqələrin genişləndirilməsi məqsədi ilə təşkil olunan tədbirlərin əhəmiyyətini diqqətə çatdırıb, tədbirdə iştirak edən sahibkarları fəal əməkdaşlığa dəvət edib.
Ukraynanın Azərbaycandakı Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Aleksandr Mişenko Azərbaycan-Ukrayna iqtisadi əlaqələrinin qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığa əsaslandığını vurğulayıb, Ukraynanın biznes imkanlarına dair məlumat verib.
Sonra Azərbaycanın və Ukraynanın investisiya mühiti və biznes imkanlarına dair təqdimatlar keçirilib.

Azerbaijan-Ukraine business meeting was held in Baku Business Center on 28 November with the support of the Ministry of Economy and organized by Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO).
The event was attended by more than 40 businessmen working in the industry, construction, tourism and other fields.
Najmin Hasanli ,the advisor of the head of the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) informed about the favorable business and investment climate created for foreign investors in Azerbaijan, highlighted the importance of taken measures to expand relations between Azerbaijani and Ukrainian businessmen and invited the entrepreneurs participating in the event to active cooperation.
Alexander Mishenco, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Ukraine to Azerbaijan emphasized that the Azerbaijani-Ukrainian economic relations were based on mutually beneficial cooperation and he informed about the Ukrainian business opportunities.
Later there were presentations on the investment climate and business opportunities of Azerbaijan and Ukraine.