Fevral ayının 7-də Bakı Biznes Mərkəzində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun təşkilatçılığı ilə Azərbaycan-Belarus işgüzar görüşü keçirilib.
Tədbirdə rəsmi şəxslərlə yanaşı, hər iki tərəfdən qida, tekstil və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 50-ə yaxın sahibkar iştirak edib.
Görüşdə çıxış edən Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) rəhbəri vəzifəsinin icra edən Yusif Abdullayev Azərbaycanda qeyri-neft ixracının stimullaşdırılması, "Made in Azerbaijan" brendinin və xarici investisiyaların təşviqi, biznes mühitinin davamlı olaraq yaxşılaşdırılması istiqamətində görülən işlər, eləcə də Azərbaycan-Belarus iqtisadi əlaqələri barədə məlumat verib, beloruslu iş adamlarını ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes mühitdən yararlanmağa dəvət edib.
Belarus Respublikasının Qrodno şəhərinin icra komitəsinin sədri Meçislav Qoy çıxış edərək, Belarusun Azərbaycanla əlaqələrə böyük önəm verdiyini və ölkəmizlə iqtisadi əməkdaşlığın inkişafında maraqlı olduğunu bildirib, əlaqələrin daha da genişlənməsi üçün potensialı vurğulayıb.

Azerbaijan-Belarus business meeting was held organized by Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation under support of the Ministry of Economics at Baku Business Centre on 07 February.
About 50 enterprisers from both sides acting in food, textile and other fields participated in the event along with the officials.
Yusif Abdullayev acting president of Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) gave information on stimulation of non-oil sector, the promotion of the brand “Made in Azerbaijan” and foreign investments, the works realized in the direction of continuous improvement of the business environment, as well as, on economic relations of Azerbaijan-Belarus, invited the businessmen from Belarus to make advantage of the useful business environment in our country. Mechislav Goy the chairman of Grodno city Executive committee of the Republic of Belarus stated that, he gives importance to the relations between Belarus and Azerbaijan, and he is interested in development of the economic cooperation with our country, at the end he emphasized the potential for the further extension of these relations.
The video-clip on Grodno province was demonstrated in the business meeting. The event continued with the bilateral meetings between the enterprisers.