Azərbaycan-Avstriya İşgüzar görüşü keçirilib
Bakı Biznes Mərkəzində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Azərbaycan-Avstriya işgüzar görüşü keçirilib.
Görüşdə energetika, maşınqayırma, İKT, qida, bank, əczaçılıq və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 20-dən çox avstriyalı iş adamı iştirak edib.
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) rəhbəri vəzifəsini icra edən Yusif Abdullayev ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti barədə məlumat verib, avstriyalı iş adamlarını bu imkanlardan yararlanmağa və azərbaycanlı sahibkarlarla fəal əməkdaşlığa dəvət edib.
Avsrtiya Federal İqtisadiyyat Palatasının Türkiyə, Azərbaycan və Gürcüstan regionu üzrə xarici iqtisadi əlaqələr nümayəndəsi Georg Karabaczek görüşün işgüzar dairələri arasında əlaqələrinin genişləndirilməsində əhəmiyyətini, səfərin məqsədinın də Azərbaycan və Avstriya iş adamları arasında əlaqələrin genişləndirilməsi, Azərbaycanın investisiya mühiti və biznes imkanları ilə yaxından tanışlıq olduğunu qeyd edib.
Sonra iştirakçılara Azərbaycanın investisiya imkanları barədə təqdimat keçirilib.
Tədbirin sonunda avstriyalı iş adamlarını maraqlandıran suallar cavablandırılıb, müzakirələr aparılıb.

Состоялась азербайджано-австрийская деловая встреча
В Бакинском бизнес-центре при поддержке Министерства экономики и организации Фонда поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) состоялась азербайджано-австрийская деловая встреча.
Во встрече приняли участие более 20 австрийских бизнесменов, работающих в сферах энергетики, машиностроения, ИКТ, пищевой, банковской, фармацевтической и других сферах.
Выступивший на мероприятии исполняющий обязанности руководителя Фонда поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) Юсиф Абдуллаев рассказал о благоприятной бизнес-и инвестиционной среде, созданной в нашей стране, пригласил австрийских бизнесменов воспользоваться этими возможностями и активно сотрудничать с азербайджанскими предпринимателями.
Представитель по внешнеэкономическим связям федеральной экономической палаты Австрии по Турции, Азербайджану и Грузии Георг Карабачзек отметил важность встречи с точки зрения расширения связей между деловыми кругами. По его словам, целью визита также является расширение связей между деловыми людьми Азербайджана и Австрии, тесное знакомство с инвестиционной средой и бизнес-возможностями Азербайджана.
Затем состоялась презентация инвестиционных возможностей Азербайджана. В конце мероприятия были даны ответы на интересующие австрийских бизнесменов вопросы, проведены обсуждения.