AZPROMO-nun nümayəndələri Macarıstanda işgüzar görüşlər keçirib
Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Macarıstan Respublikası Hökuməti arasında İqtisadi Əməkdaşlıq üzrə Birgə Komissiyanın Budapeştdə keçirilən 7-ci iclası çərçivəsində Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) nümayəndələri müvafiq qurumlarla görüşlər keçirib.
Macarıstanın İxracın Təşviqi Agentliyi (HEPA) ilə görüşdə 2019-cu ildə Bakıda keçirilmiş Türkdilli Dövlətlərin Əməkdaşlıq Şurasının 7-ci Zirvə Görüşü çərçivəsində AZPROMO ilə imzalanmış əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumunun icrası, əlaqələrin genişləndirilməsi və qarşıqılıqlı təcrübə mübadiləsinin aparılması məsələləri müzakirə olunub.

Представители AZPROMO провели деловую встречу в Венгрии
В рамках 7-го заседания Совместной комиссии по экономическому сотрудничеству между Правительством Азербайджанской Республики и Правительством Венгерской республики в Будапеште представители Фонда поощрения экспорта и инвестиций (AZPROMO) провели встречи с соответствующими структурами.
На встрече с венгерским Агентством по продвижению экспорта (HEPA) были обсуждены вопросы реализации Меморандума о взаимопонимании о сотрудничестве, подписанного с AZPROMO в рамках 7-го саммита Совета сотрудничества тюркоязычных государств, состоявшегося в Баку в 2019 году, а также вопросы расширения связей и проведения обмена опытом.