Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) rəhbəri vəzifəsini icra edən Yusif Abdullayev ölkəmizdə qeyri-neft sektorunun inkişafı, biznes mühitinin davamlı olaraq yaxşılaşdırılması, ixracın genişləndirilməsi, "Made in Azerbaijan" brendinin və xarici investisiyaların təşviqi istiqamətində görülən işlər barədə məlumat verib.
Səfir Husnan Bey Fananie ölkəsinin Azərbaycanla əlaqələrinin inkişafına önəm verdiyini qeyd edərək, əməkdaşlığın inkişafı istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb.
Görüşdə Azərbaycan və İndoneziya arasında qarşılıqlı ixrac və investisiya potensialının artırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb

Исполняющий обязанности руководителя Фонда поощрения экспорта и инвестиций (AZPROMO) в Азербайджане Юсиф Абдуллаев проинформировал о работе, проводимой в направлении развития ненефтяного сектора в нашей стране, постоянного улучшения бизнес-среды, расширения экспорта, продвижения бренда «Made in Azerbaijan» и иностранных инвестиций.
Посол Индонезии в Азербайджане Хуснан Бей Фанани отметил, что Индонезия придает большое значение развитию связей с Азербайджаном, и поделился мнениями о направлениях развития сотрудничества.
На встрече состоялся обмен мнениями о мерах, осуществляемых между Азербайджаном и Индонезией в направлении увеличения взаимного экспортного и инвестиционного потенциала.