Aprelin 12-də Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO) Bakıda səfərdə olan İsveçrə iş adamları ilə görüş keçirilmişdir.
Görüşdə AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov Azərbaycanın iqtisadi uğurları, ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti, həyata keçirilən iri layihələr barədə məlumat vermiş, Azərbaycanın xarici investisiyalar üçün əlverişli və cəlbedici ölkə olduğunu qeyd edərək İsveçrədən olan iş adamlarını əməkdaşlığa dəvət etmişdir. Rüfət Məmmədov həmçinin, AZPROMO-nun fəaliyyəti barədə məlumat vermişdir.
Görüş zamanı Azərbaycanın mövcud və potensial investisiya imkanları barədə müzakirələr aparılmış, İsveçrə iş adamlarını bu sahədə maraqlandıran suallar cavablandırılmış, AZPROMO tərəfindən ölkəmizdə biznes fəaliyyətinin təşkili ilə bağlı müvafiq dəstəyin göstəriləcəyi bildirilmişdir.

The meeting was held with the Swiss businessmen was held in Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) in Baku on April 12.
The head of AZPROMO Rufat Mammadov gave information on Azerbaijan's economic success, a favourable business and investment climate, large-scale projects. It was noted that Azerbaijan was a favourable and attractive country for foreign investment. Mr. Mammadov invited the Swiss businessmen to an active cooperation. The information about the activities of AZPROMO was delivered at the meeting, too.
During the meeting, discussions were held on the existing and potential investment opportunities, questions by the Swiss businessmen were answered, and also it was mentioned that AZPROMO would give certain assistance on the arrangement of business activities in Azerbaijan.