Azərbaycanın investisiya imkanları Cənubi Afrika Respublikasının nümayəndə heyətinə təqdim edilmişdir
Mayın 7-də Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO) Bakıda səfərdə olan Cənubi Afrika Respublikasının Beynəlxalq Əlaqələr və Əməkdaşlıq Departamentinin nazir müavini Marius Fransmanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilmişdir.
Görüşdə AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov Azərbaycanda uğurla həyata keçirilən sosial-iqtisadi siyasət nəticəsində ölkəmizin qazandığı iqtisadi uğurlar, əlverişli biznes və investisiya mühiti, ölkəmizin iştirakçısı olduğu irimiqyaslı regional layihələr və AZPROMO-nun fəaliyyəti barədə məlumat vermişdir.
Cənubi Afrika Respublikasının Beynəlxalq Əlaqələr və Əməkdaşlıq Departamentinin nazir müavini Marius Fransman Azərbaycana səfərindən məmnunluğunu ifadə etmiş, CAR və Azərbaycan arasında iqtisadi əlaqələrin genişləndirilməsi üçün hər iki ölkənin böyük potensiala malik olduğunu vurğulamışdır.
Görüş zamanı Azərbaycanın investisiya imkanları barədə müzakirələr aparılmış, qonaqları maraqlandıran suallar cavablandırılmış və AZPROMO tərəfindən ölkəmizdə biznes fəaliyyətinin təşkili ilə bağlı müvafiq dəstəyin göstəriləcəyi bildirilmişdir.

Investment opportunities of Azerbaijan presented to the delegation of the Republic of South Africa
On May 7, the meeting was held in Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) with the delegation headed by Deputy Minister of the Department of International Relations and Cooperation of the Republic of South Africa, Marius Fransman.
Head of AZPROMO Rufat Mammadov briefed the delegation on Azerbaijan's economic growth, favorable business and investment climate, as well as regional projects carried out with participation and activity of AZPROMO of Azerbaijan.
Deputy Minister of the Department of International Relations and Cooperation of the Republic of South Africa, Marius Fransman, expressed his pleasure over the visit to Azerbaijan and highlighted that both Azerbaijan and South African Republic had great potential to expand bilateral economic cooperation.
At the meeting, they exchanged views on investment opportunities in Azerbaijan, the questions of interest were answered and and also it was mentioned that AZPROMO would give certain assistance on the arrangement of business activities in Azerbaijan.