Azərbaycan Nar İstehsalçıları və İxracatçıları Assosiasiyasının iclası keçirilib
Sentyabrın 26-da AZPROMO-nun dəstəyi ilə Azərbaycan Nar İstehsalçıları və İxracatçıları Assosiasiyasının iclası keçirilib. Nar istehsalçıları və ixracatçılarının iştirak etdiyi iclasda narın xarici bazarlara daha geniş həcmdə çıxarılması və ixrac miqyasının yeni bazarlar hesabına genişləndirilməsi müzakirə olunub.
AZPROMO-nun vitse-prezidenti Yusif Abdullayev ölkəmizdə istehsal edilən kənd təsərrüfatı məhsulları arasında nar və nardan hazırlanan məhsulların ixrac bazarları barədə məlumat verib, nar istehsalçılarını “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi istiqamətində İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən təşkil olunan ixrac missiyalarında, beynəlxalq sərgi və yarmarkalarda, həmçinin təşviqat və təbliğat xarakterli digər mühüm tədbirlərdə fərdi qaydada iştirak etməyə dəvət edib.
İclasda Assosiasiyanın təşkilati məsələlərinə də baxılıb.
Qeyd edək ki, Assosiasiya istehsal və emal prosesləri ilə bağlı təcrübələrin və bacarıqların artırılması, istehsalatda yüksək texnologiyanın tətbiqi, yüksək keyfiyyətli xammal təchizatı və ixracının təşviq edilməsi istiqamətində fəaliyyət göstərir.

Supported by AZPROMO, Azerbaijan Pomegranate Producers and Exporters Association held a session on 26 September. At the session attended by the pomegranate producers and exporters, issues related to increasing exports extensively and expanding into new markets were discussed.
Vice President of AZPROMO Mr. Yusif Abdullayev talked about the export markets of the fruit itself and the goods produced from it. Besides participation at various promotional events individually, Yusif Abdullayev called the businessmen to participate at trade missions, international exhibitions and fairs organized by the Ministry of Economy.
The session considered organizational issues of the Association as well.
To note that the Association works for the promotion of exports, application of advanced technologies in the production, supply of high quality raw materials, as well as improvement of awareness and experiences of the production and processing.