Azərbaycan Nar İstehsalçıları və İxracatçıları Assosiasiyasının iclası keçirilib
Sentyabrın 26-da AZPROMO-nun dəstəyi ilə Azərbaycan Nar İstehsalçıları və İxracatçıları Assosiasiyasının iclası keçirilib. Nar istehsalçıları və ixracatçılarının iştirak etdiyi iclasda narın xarici bazarlara daha geniş həcmdə çıxarılması və ixrac miqyasının yeni bazarlar hesabına genişləndirilməsi müzakirə olunub.
AZPROMO-nun vitse-prezidenti Yusif Abdullayev ölkəmizdə istehsal edilən kənd təsərrüfatı məhsulları arasında nar və nardan hazırlanan məhsulların ixrac bazarları barədə məlumat verib, nar istehsalçılarını “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi istiqamətində İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən təşkil olunan ixrac missiyalarında, beynəlxalq sərgi və yarmarkalarda, həmçinin təşviqat və təbliğat xarakterli digər mühüm tədbirlərdə fərdi qaydada iştirak etməyə dəvət edib.
İclasda Assosiasiyanın təşkilati məsələlərinə də baxılıb.
Qeyd edək ki, Assosiasiya istehsal və emal prosesləri ilə bağlı təcrübələrin və bacarıqların artırılması, istehsalatda yüksək texnologiyanın tətbiqi, yüksək keyfiyyətli xammal təchizatı və ixracının təşviq edilməsi istiqamətində fəaliyyət göstərir.

При поддержке AZPROMO, 26 сентября Ассоциация производителей и экспортеров граната в Азербайджане провела заседанию. На заседании, на котором присутствовали производители и экспортеры граната, обсуждались вопросы, связанные с увеличением экспорта.
Вице-президент AZPROMO Юсиф Абдуллаев рассказал об экспортных рынках самого фрукта и произведенных из него товаров. Помимо индивидуального участия в различных мероприятиях, Юсиф Абдуллаев призвал бизнесменов принять участие в торговых миссиях, международных выставках и ярмарках, организованных Министерством Экономики.
Заседание также рассмотрело организационные вопросы Ассоциации.
Отметим, что Ассоциация работает с целю продвижения экспорта, применения передовых технологий в производстве, поставки высококачественного сырья, а также повышения осведомленности и опыта производства и переработки.