Martın 28-də Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Arıçılar Assosiasiyasının III ümumrespublika yığıncağı keçirilib.
Assosiasiyanın sədri Bədrəddin Həsrətov 2017-ci il ərzində bal istehsalı və ixracının artırılması, məhsulların xarici bazarlara daha geniş həcmdə çıxarılması istiqamətində görülmüş işlər barədə məlumat verib.
AZPROMO-nun vitse-prezidenti Yusif Abdullayev “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi istiqamətində arıçılıq məhsullarının beynəlxalq sərgilərdə təbliği və arıçılıq məhsullarının ixracının genişləndirilməsi məqsədilə AZPROMO tərəfindən sahibkarlara verilən dəstək tədbirlərindən danışıb.
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin şöbə müdiri Qalib Əbdüləliyev arıçılığın intensiv metodlarla inkişaf etdirilməsi, habelə ixracın artırılması məqsədilə arıçılara subsidiyaların veriləcəyini qeyd edib arıçıların suallarını cavablandırıb.

The third nationwide meeting of Azerbaijan Beekeepers Association was held with organization of Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) on March 28.
Chairman of the Association Badraddin Hasratov informed about work done to increase honey production and export in 2017 and extension of the products to foreign markets in a large volume.
Vice President of AZPROMO Yusif Abdullayev spoken about the support provided by AZPROMO to entrepreneurs in the direction of "Made in Azerbaijan" brand promotion for propaganda of beekeeping products at international exhibitions and expanding export of beekeeping products.
Department Head of the Ministry of Agriculture Qalib Abdulaliyev noted that beekeepers will be provided with subsidies to develop beekeeping with intensive methods, as well as to increase export, and answered questions of beekeepers.