Mingəçevirdə sahibkarlar üçün treninq keçilib
İyunun 6-da Mingəçevirdə İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyinin Bakı Biznes Tədris Mərkəzinin və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı, Mingəçevir Şəhər İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə sahibkarlar və sahibkarlıq fəaliyyətinə yeni başlayanlar üçün treninq keçirilmişdir.
"Sənayedə brendləşmə", "Biznes ideyanı yarat", "Öz biznesinə başla" və "İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyi tərəfindən göstərilən elektron xidmətlər" mövzularını əhatə edən treninqdə əmtəə və ticarət brendinin mahiyyəti və məzmunu, sənayedə brendləşmənin xüsusiyyətləri, sənaye məhsullarının keyfiyyətinin yüksəldilməsi, biznes-ideyanın yaradılması və həyata keçirilməsi yolları, SWOT təhlilin aparılması, bu sahədə beynəlxalq təcrübə, yeni biznes subyektlərinin yaradılması qaydaları və s. barədə məlumat iştirakçıların diqqətinə çatdırılmışdır.
Bundan başqa, treninqdə İqtisadiyyat və Sənaye Nazirliyi tərəfindən göstərilən elektron xidmətlər, www.icazeler.gov.az, və www.b2b.az elektron portalları, portalların biznesin səmərəli təşkili və inkişafı üçün yaratdığı imkanlar, həmçinin investisiya layihələrinin maliyyələşdirilməsi ilə əlaqədar elektron idarəetmə sistemi və s. barədə məlumat verilmişdir.
Tədbir çərçivəsində mövzular üzrə təqdimatlar keçirilmiş, iştirakçılara Bakı Biznes Tədris Mərkəzi tərəfindən hazırlanmış metodiki vəsaitlər paylanmış, onları maraqlandıran suallar cavablandırılmışdır.

On June 6 a training for entrepreneurs and newcomers to business organized by the Baku Business Education Centre under the Ministry of Economy and Industry and the Azerbaijani Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and support by the Executive Administration of the City of Mingachevir was held in Mingachevir. The training which covered such topics as “Industry branding”, “Create your business idea”, “Start your business” and “Electronic services provided by the Ministry of Economy and Industry” provided the participants with information on the importance and contents of product and trade brands, special features of industrial branding, increase of the quality of industrial goods, ways of creating and realizing business ideas, SWOT analyses and international experience in this field, rules of creating new business entities etc.
Moreover, the trainers provided information about electronic services provided by the Ministry of Economy and Industry, e-portals such as www.icazeler.gov.az and www.b2b.az opportunities created by these portals for effective organisation and development of businesses, as well as electronic operation system related to financing of investment projects etc.
Within the framework of the event, thematic presentations were held, manuals prepared by the Baku Business Education Centre were handed out to the participants and their questions were answered.