Yanvarın 19-26 tarixlərində Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) və Almaniya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyətinin (GIZ) birgə “İxraca hazır ol” layihəsi çərçivəsində kiçik və orta sahibkarlar üçün Almaniyaya təlim səfəri təşkil olunub. 13 şirkətin nümayəndəsindən ibarət olan heyət Almaniyanın Berlin, Frankfurt və Ştutqart şəhərlərində olub.
Səfər çərçivəsində təlim iştirakçıları Almaniyanın Berlin şəhərində keçirilən "Beynəlxalq Yaşıl Həftə 2017" sərgisini ziyarət ediblər, Almaniyanın “Frischezentrum Frankfurt”, “Grundhöfer-Fruit&Vegetables”, “Elm Biomanufaktor”, “Hüttenthal Dairy”, “Dottenfelder Hof” və digər iri şirkətlərində görüşlər keçirib, istehsal prosesi ilə tanış olublar. Təlim iştirakçıları, həmçinin Frankfurtda Avropanın ən böyük logistika mərkəzini ziyarət ediblər.

Training tour organized in the frame of "Get Ready to Export!"
On 19-26 January, Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) jointly with German Society for International Cooperation (GIZ) organized a study tour to Germany for local entrepreneurs as the final stage of “Get Ready to Export!” project. The delegation composed of representatives of 13 companies visitied Berlin, Frankfurt and Stuttgart.
During the visit, the participants visited “International Green Week 2017" held in Berlin, had meetings with big companies, such as “Frischezentrum Frankfurt”, “Grundhöfer-Fruit&Vegetables”, “Elm Biomanufaktor”, “Hüttenthal dairy”, “Dottenfelder Hof” and got acquainted with production process. The participants also visited Europe’s largest logistics center in Frankfurt.