AZPROMO-da seminar təşkil edilib
Sentyabrın 11-də Bakı Biznes Mərkəzində Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) və Avropa İttifaqının Azərbaycan nümayəndəliyinin birgə təşkilatçılığı ilə istehsalçı və ixracatçılar assosiasiyaları üçün “Kiçik və orta sahibkarların ixrac imkanlarının yüksəldilməsi məqsədi ilə assosiasiyaların fəaliyyətinin gücləndilməsi” mövzusunda seminar keçirilib.
Seminarda kənd təsərrüfatı və qida sənayesində fəaliyyət göstərən 20-dən çox şirkətin nümayəndəsi iştirak edib. Tədbirdə Azərbaycan məhsullarının xarici bazarlara ixracı, bu istiqamətdə bazar araşdırmalarının aparılması, yeni bazarların müəyyən edilməsi və onlarla biznes əlaqələrinin yaradılması mövzularında təqdimatlar keçirilib.
Təqdimatlar yerli mütəxəssislərlə yanaşı, Almaniya və Latviyadan dəvət olunmuş mütəxəssislər tərəfindən aparılıb.

On September 11 in Baku Business Center with support of the Ministry of Economy, organization of Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and Azerbaijan Representation of European Union was held a workshop for producers and exporters associations on the topic of “Intensification of associations’ activity in the view of increase export potential of small and average business owners”.
The representatives of more than 20 companies dealing with agriculture and food industry took part at the workshop. The presentations on the export of Azerbaijan products to foreign markets, carrying out market researches in this direction, as well as the specification of new markets and establishing business relationships with them were made.