AZPROMO-da seminar təşkil edilib
Sentyabrın 11-də Bakı Biznes Mərkəzində Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) və Avropa İttifaqının Azərbaycan nümayəndəliyinin birgə təşkilatçılığı ilə istehsalçı və ixracatçılar assosiasiyaları üçün “Kiçik və orta sahibkarların ixrac imkanlarının yüksəldilməsi məqsədi ilə assosiasiyaların fəaliyyətinin gücləndilməsi” mövzusunda seminar keçirilib.
Seminarda kənd təsərrüfatı və qida sənayesində fəaliyyət göstərən 20-dən çox şirkətin nümayəndəsi iştirak edib. Tədbirdə Azərbaycan məhsullarının xarici bazarlara ixracı, bu istiqamətdə bazar araşdırmalarının aparılması, yeni bazarların müəyyən edilməsi və onlarla biznes əlaqələrinin yaradılması mövzularında təqdimatlar keçirilib.
Təqdimatlar yerli mütəxəssislərlə yanaşı, Almaniya və Latviyadan dəvət olunmuş mütəxəssislər tərəfindən aparılıb.

11-го сентября в Бакинском Бизнес Центре при совместной организации Фонда Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) и Азербайджанского Представительства Европейского Союза состоялся семинар на тему «Усиливание деятельности ассоциаций с целью увеличения возможностей малых и средних предпринимателей» для ассоциаций производителей и экспортеров.
На семинаре приняли участие представители свыше 20 компаний, действующих в области сельского хозяйства и пищевой промышленности. На мероприятии состоялись презентации по выведению азербайджанской продукции на зарубежные рынки, проведение рыночных исследований, определение новых рынков и установление с ними бизнес отношений.