15 aprel tarixində Bakı Biznes Mərkəzində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun təşkilatçılığı ilə xarici ticarət fəaliyyətinin iştirakçıları arasında “Malların və nəqliyyat vasitələrinin gömrük sərhədindən keçirilməsi prosedurlarının asanlaşdırılması: “Yaşıl dəhliz” mexanizminin xüsusiyyətləri və gömrük ödəniş sistemlərinin elektronlaşdırılması” mövzusunda seminar keçirilib.
Seminarda qeyri-neft sektorunun müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən 30-dan çox sahibkar iştirak edib.
Tədbirdə Dövlət Gömrük Komitəsi tərəfindən “Yaşıl dəhliz mexanizminin xüsusiyyətləri” mövzusunda təqdimat keçirilib, sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

15 апреля в Бакинском бизнес-центре при поддержке Министерства экономики и организации Фонда поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане состоялся семинар на тему «Упрощение процедур перемещения товаров и транспортных средств на таможенную границу: особенности механизма «Зеленый коридор» и электронизация таможенных платежных систем».
В семинаре приняли участие более 30 предпринимателей, работающих в различных сферах ненефтяного сектора.
На мероприятии Государственным таможенным комитетом была проведена презентация на тему «Особенности механизма Зеленого коридора», даны ответы на интересующие предпринимателей вопросы.