15 aprel tarixində Bakı Biznes Mərkəzində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun təşkilatçılığı ilə xarici ticarət fəaliyyətinin iştirakçıları arasında “Malların və nəqliyyat vasitələrinin gömrük sərhədindən keçirilməsi prosedurlarının asanlaşdırılması: “Yaşıl dəhliz” mexanizminin xüsusiyyətləri və gömrük ödəniş sistemlərinin elektronlaşdırılması” mövzusunda seminar keçirilib.
Seminarda qeyri-neft sektorunun müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən 30-dan çox sahibkar iştirak edib.
Tədbirdə Dövlət Gömrük Komitəsi tərəfindən “Yaşıl dəhliz mexanizminin xüsusiyyətləri” mövzusunda təqdimat keçirilib, sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

The seminar regarding to “Facilitation of customs clearance of goods and means of transport: Features of “Green hall” mechanism and electronization of customs payment systems” was held among the participants of the foreign trade activity organized by Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) under support of the Ministry of Economics at Baku Business Centre on 15 April.
More than 30 enterprisers operating in different fields of the non-oil sector participated in the seminar.
The presentation regarding to “Features of green hall mechanism” was made by State Customs Committee in the event, the questions interesting the enterprisers were answered.