Yanvarın 24-də Cənubi Afrika Respublikasının Keyp-Taun şəhərində İnvestisiyaların Təşviqi Agentliklərinin Dünya Assosiasiyasının (WAIPA) İdarəetmə Komitəsinin növbəti iclası keçirilmişdir. İclas zamanı Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatda aktiv fəaliyyəti, təşkilatın inkişafı üçün verdiyi töhfə və onun üzvləri arasında yüksək nüfuza malik olması nəzərə alınaraq İdarəetmə Komitəsinin qərarı ilə AZPROMO-nun rəhbəri Rüfət Məmmədov WAIPA-nın vitse-prezidenti seçilmişdir.
Qeyd: WAIPA 1995-ci ildə Cenevrədə yaradılıb və 162 ölkədən 244 üzvü var. WAIPA-nın başlıca məqsədi investisiyaların təşviqi üzrə agentliklər arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, investisiyaların cəlb edilməsi sahəsində informasiya mübadiləsi və üzv təşkilatlara investisiyalara kömək üzrə strategiyanın formalaşmasında yardımın göstərilməsidir. Artıq 3 ildir ki, AZPROMO WAIPA-nın İdarəetmə Komitəsində Cənubi Qafqaz və Mərkəzi Asiya üzrə direktordur.

On January 24, the next meeting of the Steering Committee of the World Association of Investment Promotion Agencies (WAIPA) was held in Cape Town, Republic of South Africa. Taking into account the AZPROMO’s active role in WAIPA and contribution to the development of this organization, the head of Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation ( AZPROMO ) Mr. Rufat Mammadov was appointed by the Steering Committee as the vice-president of WAIPA.
Note: WAIPA was founded in Geneva in 1995 and has 244 members from 162 countries. The main objective of WAIPA is to develop understanding and cooperation among the investment promotion agencies, strengthen information gathering systems in investment promotion field and assist to member organizations in advising their respective governments on the formulation of appropriate investment promotion policies and strategies. AZPROMO retains the Director of WAIPA for South Caucasus and Central Asia.