Məlumat verildiyi kimi, Təhsil Nazirliyinin dəstəyi, İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) və İxracatçılar Klubunun təşkilatçılığı ilə ixracla məşğul olan kadrların “İxrac Akademiyası” təlimlərində iştirakı üçün müraciətlərin qəbuluna start verilib.
Təlim layihəsinə ixracatçı şirkətlər tərəfindən böyük maraq var. Belə ki, artıq 20-ə yaxın yerli şirkət əməkdaşlarının təlimlərdən yararlanması üçün müraciət edib.
Qeyd edək ki, layihənin məqsədi ölkənin ixrac potensialının inkişafında faydalı olan, beynəlxalq ticarət sahəsində müasir tələblərə cavab verən kadrların hazırlanmasıdır.

As reported, the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and the Exporters' Club under the Ministry of Economy with the support of the Ministry of Education started the admission of applications for the participation of export personnel in the training program of Export Academy.
Exporting companies have expressed a great deal of interest in the training project. Thus, about 20 local companies have already applied for the participation of their staff members in the training program.
It should be noted that the project aims to train personnel in meeting modern requirements in the field of international trade, as this is useful for the development of the country's export potential.