Məlumat verildiyi kimi, Təhsil Nazirliyinin dəstəyi, İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) və İxracatçılar Klubunun təşkilatçılığı ilə ixracla məşğul olan kadrların “İxrac Akademiyası” təlimlərində iştirakı üçün müraciətlərin qəbuluna start verilib.
Təlim layihəsinə ixracatçı şirkətlər tərəfindən böyük maraq var. Belə ki, artıq 20-ə yaxın yerli şirkət əməkdaşlarının təlimlərdən yararlanması üçün müraciət edib.
Qeyd edək ki, layihənin məqsədi ölkənin ixrac potensialının inkişafında faydalı olan, beynəlxalq ticarət sahəsində müasir tələblərə cavab verən kadrların hazırlanmasıdır.

Как сообщается, при поддержке Министерства Образования начался прием заявок на участие в тренингах «Академии экспорта», организованной Фондом поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) при Министерстве Экономики и Клубом экспортеров.
Большой интерес к учебному проекту проявляют компании-экспортеры. Так, уже около 20 местных компаний обратились к своим сотрудникам с просьбой воспользоваться возможностью участия в тренингах.
Отметим, что целью проекта, полезного для развития экспортного потенциала страны, является подготовка кадров, отвечающих современным требованиям в сфере международной торговли.