Təhsil Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) və İxracatçılar Klubunun təşkilatçılığı ilə keçirilən “İxrac Akademiyası” təlimlərində iştirak üçün müraciətlərin qəbulu başa çatıb və qiymətləndirmə mərhələsi başlanıb.
30-a yaxın yerli şirkət öz əməkdaşlarının təlimlərdə iştirakı üçün müraciət edib.
Bu ilin aprelində başlanması nəzərdə tutulan 3 aylıq təlimin əsas məqsədi ölkənin ixrac potensialının inkişafında yararlı, beynəlxalq ticarət sahəsində müasir tələblərə cavab verən kadrların hazırlanmasıdır.
Qeyd edək ki, “İxrac Akademiyası” layihəsindən ixracla məşğul olmaq istəyən və ya ixrac menecerliyi üzrə ixtisaslaşmaq istəyən şəxslər yararlana bilərlər.

Launch of an export management training program
Applications were received and the evaluation stage began to ensure the applicants’ participation in the Export Academy training programs organized by the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and the Exporters' Club with the support of the Ministry of Education.
About 30 local companies applied to ensure their employees' participation in the training program.
Scheduled to begin in April 2021, the three-month training course will mainly aim to train personnel in the area of developing the country's export potential and meeting modern requirements for international trade.
It should be noted that people intending to engage in export or planning to specialize in export management can benefit from the Export Academy project.