Qida Təhlükəsizliyi üzrə İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (IOFS) təşkilatçılığı ilə “İƏT ölkələrinə investisiyaların cəlb edilməsinin perspektivləri və problemləri” mövzusunda onlayn görüş keçirilib.
Görüşdə IOFS baş direktoru Yerlan Baydaulet, Dubai FDI-ın baş icraçı direktoru və İnvestisiyanın Təşviqi Agentliklərinin Dünya Assosiasiyasının (WAIPA) prezidenti Fahad Al Gergavi, həmçinin Kazakh İnvest-in İdarə Heyətinin sədri Meirjan Yusupov üzv ölkələrin investisiya mühitinin yaxşılaşdırılması üçün görülən tədbirlər barədə məlumat veriblər.
Tədbir çərçivəsində təşkil olunan sessiyalarda Kazakh Invest, Dubai FDI, Özəl Sektorun İnkişafı üçün İslam Korporasiyası (ICD) və İxrac Kreditinin Sığortası üzrə İslam Korporasiyası (ICIEC) və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) tərəfindən təmsil etdikləri ölkənin investisiya imkanları barədə təqdimatlar keçirilib, tədbir iştirakçılarını maraqlandıran suallar cavablandırılıb, müzakirələr aparılıb.

The Islamic Organization for Food Security (IOFS) organized an online meeting dedicated to the topic of "Prospects and Challenges of Attracting Investment in ECO Countries."
Yerlan Baidaulet, Director General of the IOFS, Fahad Al Gergawi, Director General of Dubai FDI and President of the World Association of Investment Promotion Agencies (WAIPA), and Meirzhan Yussupov, Chairman of Kazakh Invest, informed the participants about measures taken to improve the investment climate in member countries.
During the meeting sessions organized by Kazakh Invest, Dubai FDI, Islamic Corporation for the Development of the Private Sector (ICD), Islamic Corporation for the Insurance of Investment and Export Credit (ICIEC), and Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) made presentations on investment opportunities in their countries as well as answered the participants' questions and held discussions.