Qida Təhlükəsizliyi üzrə İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (IOFS) təşkilatçılığı ilə “İƏT ölkələrinə investisiyaların cəlb edilməsinin perspektivləri və problemləri” mövzusunda onlayn görüş keçirilib.
Görüşdə IOFS baş direktoru Yerlan Baydaulet, Dubai FDI-ın baş icraçı direktoru və İnvestisiyanın Təşviqi Agentliklərinin Dünya Assosiasiyasının (WAIPA) prezidenti Fahad Al Gergavi, həmçinin Kazakh İnvest-in İdarə Heyətinin sədri Meirjan Yusupov üzv ölkələrin investisiya mühitinin yaxşılaşdırılması üçün görülən tədbirlər barədə məlumat veriblər.
Tədbir çərçivəsində təşkil olunan sessiyalarda Kazakh Invest, Dubai FDI, Özəl Sektorun İnkişafı üçün İslam Korporasiyası (ICD) və İxrac Kreditinin Sığortası üzrə İslam Korporasiyası (ICIEC) və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) tərəfindən təmsil etdikləri ölkənin investisiya imkanları barədə təqdimatlar keçirilib, tədbir iştirakçılarını maraqlandıran suallar cavablandırılıb, müzakirələr aparılıb.

Исламская организация по продовольственной безопасности (IOFS) провела онлайн-встречу на тему «Перспективы и проблемы привлечения инвестиций в страны ОЭС».
Генеральный директор IOFS Ерлан Байдаулет, генеральный директор Dubai FDI и президент Всемирной Ассоциации агентств по продвижению инвестиций (WAIPA) Фахад Аль Гергави, а также председатель правления Kazakh Invest Меиржан Юсупов проинформировали участников встречи о мерах, предпринимаемых для улучшения инвестиционного климата стран-членов.
На сессиях, организованных в рамках мероприятия, Kazakh Invest, Dubai FDI, Исламская Корпорация по развитию частного сектора (ICD), Исламская корпорация по страхованию инвестиций и экспортных кредитов (ICIEC) и Фонд поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) сделали презентации об инвестиционных возможностях своих стран, ответили на интересующие участников мероприятия вопросы и провели обсуждения.