2 iyun tarixində Rusiya Federasiyasının Sankt-Peterburq şəhərində öz işinə başlayan XXIV Beynəlxalq İqtisadi Forumunda Azərbaycan nümayəndə heyətinın tərkibində Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu da təmsil olunur.
Hər il dünyanın bir çox ölkələrdən dövlət rəsmilərinin, biznes dairələrinin iştirak etdiyi Beynəlxalq İqtisadi Forumun əsas məqsədi qarşılıqlı əməkdaşlığın inkişafı, eləcə də müxtəlif ölkə və qurumlar arasında iqtisadi, ticarət və investisiya imkanlarının genişləndirilməsi istiqamətində müzakirələrin aparılmasıdır. Belə ki, iqtisadi forumda iştirak edən Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) nümayəndələri qeyri-neft sektoruna investisiyaların cəlb edilməsi istiqamətində bir sıra müvafiq xarici şirkət və qurumlarla görüşlər keçirirlər.
Tədbirin ilk günü Qətərin “Hassad Food”, “Qatar Free Zone Authority”, “Qatar Diar”, “Qatar Development Bank”, “Qatar İnvestment Authority” şirkətlərinin nümayəndələri təşkil olunmuş görüşlərdə investisiya, Qətər şirkətləri ilə ikitərəfli əməkdaşlıq, birgə layihələrin həyata keçirilməsinə dair müzakirələr aparılıb.

As part of the Azerbaijani delegation, the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation is also represented at the XXIV International Economic Forum opened on June 2, 2021, in St. Petersburg, Russia.
The main purpose of the International Economic Forum that annually brings together government and business representatives from many countries is to discuss the development of cooperation, expansion of economic, trade, and investment opportunities existing between different countries and institutions. While participating in the economic forum, representatives of the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) hold meetings with some relevant foreign companies and organizations to attract investment in the non-oil sector.
On the first day of the event, representatives from Qatar's Hassad Food, Qatar Free Zone Authority, Qatar Diar, Qatar Development Bank, and Qatar Investment Authority met to discuss investments, bilateral cooperation with Qatari companies, and implementation of joint projects.