10 iyun tarixində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) və “Socar Türkiyə”nin təşkilatçılığı ilə “PocketBook” layihəsi və saytının təqdimatı, həmçinin sahibkarlarla görüş keçirilib.
Tədbirdə rəsmi şəxslərlə yanaşı, müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən sahibkarlarda iştirak edib.
AZPROMO-nun rəhbəri vəzifəsini icra edən Yusif Abdullayev “Pocketbook” layihəsi müəssisələrin idarə edilməsində, kadrların əmək fəaliyyətinin stimullaşdırılmasında faydalı olacağını vurğulayıb, layihə barədə tədbir iştirakçılarını məlumatlandırıb. Bildirilib ki, layihə müasir iş dünyasında lazımi bilik və bacarıqların təkmilləşdirilməsi, “İdarəetmə kitabları”ndan hər bir vətəndaşın elektron formatda faydalanması imkanı yaradacaqdır. Layihəyə daxil olan kitablar marketinq, bazar araşdırması, büdcənin tərtib edilməsi, müştəri xidmətləri, komandanın qurulması, qərarların qəbul edilməsi və s. bilik və bacarıqları əhatə edir.
Bundan başqa, ümumilikdə 103 kitabın Azərbaycan dilinə tərcümə olunaraq sayta yüklənəcəyi vurğulanıb. Artıq 3 kitab sayta yerləşdirilib.

Состоялась презентация проекта "Pocketbook".
Азербайджанский фонд поощрения экспорта и инвестиций (AZPROMO) и Socar Turkey при поддержке Министерства экономики организовали презентацию проекта и веб-сайта PocketBook, а также встречу с предпринимателями прошедшую 10 июня.
В мероприятии приняли участие официальные лица и предприниматели, работающие в различных сферах.
Юсиф Абдуллаев, и.о. главы AZPROMO и проинформировал участников о проекте и подчеркнул, что проект Pocketbook будет полезен в управлении предприятиями, стимулируя трудовую активность. Было отмечено, что проект позволит улучшить необходимые знания и навыки в современном деловом мире, позволит каждому гражданину воспользоваться «Книгами по менеджменту» в электронном формате. Книги, включенные в проект, охватили знания и навыки по разным тематикам включая маркетинг, исследования рынка, бюджетирование, обслуживание клиентов, создание команды, принятие решений и т. д.
Кроме того, 103 книги будут переведены на азербайджанский язык и опубликованы на сайте, где уже размещены 3 книги.