10 iyun tarixində İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) və “Socar Türkiyə”nin təşkilatçılığı ilə “PocketBook” layihəsi və saytının təqdimatı, həmçinin sahibkarlarla görüş keçirilib.
Tədbirdə rəsmi şəxslərlə yanaşı, müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən sahibkarlarda iştirak edib.
AZPROMO-nun rəhbəri vəzifəsini icra edən Yusif Abdullayev “Pocketbook” layihəsi müəssisələrin idarə edilməsində, kadrların əmək fəaliyyətinin stimullaşdırılmasında faydalı olacağını vurğulayıb, layihə barədə tədbir iştirakçılarını məlumatlandırıb. Bildirilib ki, layihə müasir iş dünyasında lazımi bilik və bacarıqların təkmilləşdirilməsi, “İdarəetmə kitabları”ndan hər bir vətəndaşın elektron formatda faydalanması imkanı yaradacaqdır. Layihəyə daxil olan kitablar marketinq, bazar araşdırması, büdcənin tərtib edilməsi, müştəri xidmətləri, komandanın qurulması, qərarların qəbul edilməsi və s. bilik və bacarıqları əhatə edir.
Bundan başqa, ümumilikdə 103 kitabın Azərbaycan dilinə tərcümə olunaraq sayta yüklənəcəyi vurğulanıb. Artıq 3 kitab sayta yerləşdirilib.

On June 10, Ministry of Economy, Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and Socar Turkey jointly organized a presentation of the PocketBook project and website, and held a meeting with entrepreneurs.
The event was attended by officials and entrepreneurs operating in various fields
Yusif Abdullayev, acting head of AZPROMO informed the participants about the project and stressed that the Pocketbook project will be instrumental in the management of enterprises, stimulating labor activity. It was noted that the project would improve the required knowledge and skills in the modern business world and will allow citizens to benefit from the "Management Books" in electronic format. The books included in the project cover skill and knowledge in marketing, market research, budgeting, customer service, team building, decision making. In addition, a total of 103 books will be translated into Azerbaijani and uploaded to the site. 3 books have already been posted on the site.
The event was concluded with a presentation of Pocketbook project, discussions and question and answer sessions.