Pomidor istehsalçıları ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə “Global Gap” sertifikatı olan pomidor istehsalı və ixracı sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlar ilə onlayn formatda görüş keçirilib.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev kənd təsərrüfatı məhsulları ixracında xüsusi çəkisi olan pomidorun xarici bazarlara çıxarılmasına dəstəyin göstərilməsi, həmçinin bu sahədə yaranmış çətinliklərin aradan qaldırılması istiqamətində görülən işlər və göstəriləcək dəstək mexanizmləri barədə məlumat verib, sahibkarları bu sahənin inkişafı məqsədilə dövlət qurumları ilə sıx əməkdaşlığa dəvət edib.
Sonda ölkənin müxtəlif regionlarda pomidor istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən ixracatçıların fikirləri dinlənilib, yeni bazarlara ixrac prosedurları ilə bağlı sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Азербайджанский фонд поощрения экспорта и инвестиций (AZPROMO) при поддержке Министерства экономики организовал онлайн-встречу с предпринимателями, работающими в сфере производства и экспорта томатов с сертификацией Global Gap.
Глава AZPROMO Юсиф Абдуллаев проинформировал о поддержке экспорта томатов на внешние рынки, а также о проделанной работе по преодолению трудностей в этой сфере и механизмах поддержки, которые будут предоставлены, и призвал предпринимателей тесно сотрудничать с государственными органами для развитие данного сектора.
В завершение были заслушаны мнения экспортеров, работающих в сфере производства томатов в разных регионах страны, и даны ответы на вопросы предпринимателей относительно экспортных процедур на новые рынки.