Pomidor istehsalçıları ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunun (AZPROMO) təşkilatçılığı ilə “Global Gap” sertifikatı olan pomidor istehsalı və ixracı sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlar ilə onlayn formatda görüş keçirilib.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev kənd təsərrüfatı məhsulları ixracında xüsusi çəkisi olan pomidorun xarici bazarlara çıxarılmasına dəstəyin göstərilməsi, həmçinin bu sahədə yaranmış çətinliklərin aradan qaldırılması istiqamətində görülən işlər və göstəriləcək dəstək mexanizmləri barədə məlumat verib, sahibkarları bu sahənin inkişafı məqsədilə dövlət qurumları ilə sıx əməkdaşlığa dəvət edib.
Sonda ölkənin müxtəlif regionlarda pomidor istehsalı sahəsində fəaliyyət göstərən ixracatçıların fikirləri dinlənilib, yeni bazarlara ixrac prosedurları ilə bağlı sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Organized by the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) and with the support of the Ministry of Economy, an online meeting was held with entrepreneurs operating in the field of production and export of tomatoes with Global Gap certification.
The head of AZPROMO Yusif Abdullayev informed about the support for the export of tomatoes to foreign markets, as well as measures undertaken to overcome the difficulties in this area and provided support mechanisms, as well as called on entrepreneurs to work closely with government agencies to develop this sector.
The event was concluded by a feedback session from exporters operating in the field of tomato production in different regions of the country. The questions of entrepreneurs regarding export procedures to new markets were answered.