Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO) İspaniyanın Azərbaycandakı müvəqqəti işlər vəkili İqnasio Sançes Taboada ilə işgüzar görüş keçirilib.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti, Azərbaycan məhsullarının xarici ölkələrdə təşviqi, ixrac coğrafiyasının genişləndirilməsi istiqamətində AZPROMO tərəfindən görülən işlər barədə məlumat verib, iqtisadi əməkdaşlığın inkişafında iş adamları arasında əlaqələrin rolunu qeyd edib.
İspaniyanın Azərbaycandakı müvəqqəti işlər vəkili İqnasio Sançes Taboada iqtisadi tərəfdaşlığın genişdirilməsi istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb, bu sahədə işgüzar görüşlərin önəmini vurğulayıb.
Görüşdə iki ölkə arasında investisiya və ixrac sahəsində əməkdaşlığın inkişafı barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

В Фонде Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) состоялась рабочая встреча с временным поверенным в делах Испании в Азербайджане Игнасио Санчесом Табоадой.
Глава AZPROMO Юсиф Абдуллаев предоставил информацию о созданном в нашей стране благоприятном бизнес и инвестиционном климате, продвижении азербайджанской продукции за рубежом, работе, проводимой AZPROMO с целью расширения географии экспорта, и отметил важность связей между бизнесменами в развитии экономического сотрудничества.
Временный поверенный в делах Испании в Азербайджане Игнасио Санчес Табоада поделился мнением о направлениях расширения экономического партнерства и подчеркнул важность деловых встреч в этой сфере.
На встрече состоялся обмен мнениями о развитии инвестиционного и экспортного сотрудничества между двумя странами.