Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO) İspaniyanın Azərbaycandakı müvəqqəti işlər vəkili İqnasio Sançes Taboada ilə işgüzar görüş keçirilib.
AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev ölkəmizdə yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti, Azərbaycan məhsullarının xarici ölkələrdə təşviqi, ixrac coğrafiyasının genişləndirilməsi istiqamətində AZPROMO tərəfindən görülən işlər barədə məlumat verib, iqtisadi əməkdaşlığın inkişafında iş adamları arasında əlaqələrin rolunu qeyd edib.
İspaniyanın Azərbaycandakı müvəqqəti işlər vəkili İqnasio Sançes Taboada iqtisadi tərəfdaşlığın genişdirilməsi istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb, bu sahədə işgüzar görüşlərin önəmini vurğulayıb.
Görüşdə iki ölkə arasında investisiya və ixrac sahəsində əməkdaşlığın inkişafı barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

The Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) hosted a working meeting with Ignacio Sánchez Taboada, Chargé d'Affaires a.i. of Spain in Azerbaijan.
Yusif Abdullayev, head of AZPROMO, provided information about favorable business and investment environment established in our country, the work done by AZPROMO to promote Azerbaijani products abroad, expansion of export geography as well as noted the role of business contacts in the development of economic cooperation.
Ignacio Sanchez Taboada, Charge d'Affaires a.i. of Spain in Azerbaijan, shared his views on expanding economic partnership and stressed the importance of business meetings in this area.
The parties exchanged views on the development of cooperation between the two countries in the field of investment and exports.