Əlcəzairin Azərbaycandakı səfiri AZPROMO-da olub
Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO) Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri xanım Salima Abdelhak ilə görüş keçirilib.
Görüşdə iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində, o cümlədən qeyri-neft məhsullarının ixracı və qarşılıqlı investisiya əməkdaşlığının genişləndirilməsi istiqamətində əlaqələrin inkişafı barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Təmsil etdiyi qurumun fəaliyyətindən danışan AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev ölkəmizdə qeyri-neft sektorunun inkişafı, biznes mühitinin davamlı olaraq yaxşılaşdırılması, ixracın genişləndirilməsi, “Made in Azerbaijan” brendinin və xarici investisiyaların təşviqi üçün görülən işlər, həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat verib.
Əlcəzairin Azərbaycandakı səfiri Salima Abdelhak iqtisadi tərəfdaşlığın inkişafı istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb, bu sahədə işgüzar görüşlərin önəmini vurğulayıb.
İşgüzar görüşdə Azərbaycan və Əlcəzair arasında qarşılıqlı ixrac və investisiya potensialının artırılması, həmçinin Əlcəzairdə fəaliyyət göstərən xarici ticarətin təşviqi üzrə Milli Agentlik (ALGEX) ilə əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulmasına dair müzakirələr aparılıb.

Ambassador of Algeria to Azerbaijan visited AZPROMO
The Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO) held a meeting with Salima Abdelhak, Ambassador of the People's Democratic Republic of Algeria to the Republic of Azerbaijan.
During the meeting, the parties exchanged views on the development of relations in various economic sectors, including the export of non-oil products and the expansion of mutual investment cooperation.
Speaking about the activities of his organization, the head of AZPROMO Yusif Abdullayev talked about the work and measures undertaken to ensure the development of the non-oil sector in the country, the constant improvement of the business environment, the expansion of exports, the promotion of the ‘Made in Azerbaijan’ brand and foreign investments.
Algerian Ambassador to Azerbaijan Salima Abdelhak shared her vision on the development of economic partnership and stressed the importance of business meetings in this area.
The business meeting focused on increasing mutual export and investment potential between Azerbaijan and Algeria and included a discussion on establishing cooperation with the National Agency for the Promotion of Foreign Trade (ALGEX) in Algeria.