Əlcəzairin Azərbaycandakı səfiri AZPROMO-da olub
Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondunda (AZPROMO) Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri xanım Salima Abdelhak ilə görüş keçirilib.
Görüşdə iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində, o cümlədən qeyri-neft məhsullarının ixracı və qarşılıqlı investisiya əməkdaşlığının genişləndirilməsi istiqamətində əlaqələrin inkişafı barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Təmsil etdiyi qurumun fəaliyyətindən danışan AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev ölkəmizdə qeyri-neft sektorunun inkişafı, biznes mühitinin davamlı olaraq yaxşılaşdırılması, ixracın genişləndirilməsi, “Made in Azerbaijan” brendinin və xarici investisiyaların təşviqi üçün görülən işlər, həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat verib.
Əlcəzairin Azərbaycandakı səfiri Salima Abdelhak iqtisadi tərəfdaşlığın inkişafı istiqamətləri barədə fikirlərini bölüşüb, bu sahədə işgüzar görüşlərin önəmini vurğulayıb.
İşgüzar görüşdə Azərbaycan və Əlcəzair arasında qarşılıqlı ixrac və investisiya potensialının artırılması, həmçinin Əlcəzairdə fəaliyyət göstərən xarici ticarətin təşviqi üzrə Milli Agentlik (ALGEX) ilə əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulmasına dair müzakirələr aparılıb.

В Фонде поощрения экспорта и инвестиций в Азербайджане (AZPROMO) состоялась встреча с послом Алжирской Народно-Демократической Республики в Азербайджанской Республике Салимой Абдельхак.
На встрече состоялся обмен мнениями о развитии связей в различных сферах экономики, в том числе в области экспорта ненефтяной продукции и расширения взаимного инвестиционного сотрудничества.
Говоря о деятельности представляемой им структуры, глава AZPROMO Юсиф Абдуллаев предоставил информацию о развитии ненефтяного сектора в нашей стране, мерах по устойчивому улучшению бизнес-среды, расширению экспорта, продвижению бренда «Made in Azerbaijan» и иностранных инвестиций.
Посол Алжира в Азербайджане Салима Абдельхак поделилась своим мнением о направлениях развития экономического партнерства и подчеркнула важность деловых встреч в этой сфере.
В ходе рабочей встречи были обсуждены вопросы повышения экспортного и инвестиционного потенциала Азербайджана и Алжира, а также налаживания сотрудничества с действующим в Алжире Национальным агентством по содействию внешней торговле (ALGEX).